Dział: Gorące tematy

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sztuczna inteligencja w logistyce: Modułowy System aPCS jako nowoczesne rozwiązanie transportu palet

W erze nieustannego postępu technologicznego, kluczowe jest nie tylko zrozumienie bieżących wyzwań, ale także dostosowanie się do nich w sposób, który przynosi realne korzyści. Wśród innowacyjnych rozwiązań, które definiują nowy standard w transporcie palet, pojawia się aPCS – Modułowy System zintegrowany ze sztuczną inteligencją.

Czytaj więcej

Na czym świąteczna logistyka zarobi w tym roku najwięcej?

To nie był wymarzony rok dla sektora TSL i handlu w Polsce. Nadzieję pokładano w ostatnim kwartale, zwłaszcza że świąteczne wydatki Polaków miały być wyższe niż zeszłoroczne. Problem w tym, że zapowiadane nominalne wzrosty nie przekładają się na wolumeny towarowy, bo za większe budżety gwiazdkowe w sporej części odpowiada inflacja. W ciągu roku zawiódł także e-commerce, są jednak obszary, gdzie operatorzy wciąż mogą liczyć na solidny zysk.

Czytaj więcej

Jak zaplanować prawidłowo magazyn dystrybucji produktów farmaceutycznych?

Temat naszych rozważań jest jednym z najbardziej fascynujących w dziedzinie planowania procesów i magazynów logistycznych w ogóle. Nie tylko ze względu na obowiązujące przepisy i zalecenia GDP[1], ale także z uwagi na oczekiwania inwestorów dotyczące efektywności procesów wewnątrz takiego magazynu.

Czytaj więcej

Miejsce na wagę złota. Wózki systemowe

Odpowiednie wykorzystanie kubatury magazynu, szczególnie w strategicznie ulokowanych obiektach, na relatywnie drogiej powierzchni czy w przypadku chłodni, ma fundamentalne znaczenie. Wózki systemowe mogą w tym wydatnie pomóc. Dla wielu właśnie takie maszyny stanowią swoisty wstęp do rzeczywistej automatyzacji magazynu.

Czytaj więcej

XII Ogólnopolskie Warsztaty Szefów Logistyki LogDays 2023

Redakcja czasopisma Logistyka a Jakość i Nowoczesny Magazyn zapraszają na Warsztaty LogDays 2023 „Architektura procesów logistycznych jako odpowiedź na wyzwania w branży”

Czytaj więcej

Wózek widłowy nowy czy używany – który wybrać?

Dla niewielkich przedsiębiorstw transportowych, które dopiero startują na rynku, zakup kolejnego wózka widłowego to kwestia czasu, dla gigantów branży – chleb powszedni. Wszędzie, na każdym etapie pojawia się jednak pytanie: postawić na nowy wózek widłowy czy też może zadowolić się używaną maszyną? W niniejszym artykule rozważamy wady i zalety każdego z tych rozwiązań i zastanawiamy się, która opcja sprawdzi się lepiej w zależności od wielkości i charakteru firmy.

Czytaj więcej

Inspekcja obiektów z wykorzystaniem dronów

Dematic wprowadza do swojej oferty innowacyjną usługę do kompleksowej kontroli systemów intralogistycznych. Klienci mogą przeprowadzać regularne kontrole bezpieczeństwa i inspekcje wizualne za pomocą dronów.

Czytaj więcej

Jubileusz 75-lecia grupy Utz – „Ludzie - siła relacji”

Grupa Utz w roku 2022 obchodzi jubileusz 75-lecia istnienia firmy. W roku jubileuszowym prezentuje kluczowe zasoby, dzięki którym firma nieprzerwanie rozwija się od roku 1947 – w kolejnej odsłonie „Ludzie Grupy Utz i siła ich wzajemnych relacji”

Czytaj więcej

IX Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki

7-9 listopada 2022
IX Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki
Warszawa, EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14

Czytaj więcej

Heritage – Siła tradycji

Droga rozwoju spółki Georg Utz od 1947 do 2022 roku była długa, czasem żmudna i naznaczona wieloma kamieniami milowymi i wyzwaniami. Z dumą wspominamy początki firmy oraz to, co osiągnęliśmy i czego doświadczyliśmy.

Czytaj więcej

Narzędzia symulacyjne – nowy wymiar logistyki

Dzisiejsze, automatyczne instalacje magazynowe osiągnęły tak duży poziom zaawansowania, że dotychczasowe metody analityczne i wiedza operacyjna użytkowników bardzo często nie pozwalają już na pełne wykorzystanie ich potencjału. Szansą na krok milowy w tworzeniu możliwych scenariuszy odnośnie ich funkcjonowania jest pojęcie „bliźniaka cyfrowego”, które w ostatnim czasie bardzo wyraźnie zaznacza swoje miejsce w dyskusjach na temat przyszłości logistyki.

Czytaj więcej

Wózek widłowy Clark z przeciwwagą i technologią litowo-jonową

Clark wprowadza na rynek wózki widłowe seria GEX i GTX. Trzy i czterokołowe elektryczne wózki widłowe w technologii 48 V o udźwigu od 1,6 do 2 t są teraz dostępne również z akumulatorem litowo-jonowym (Li-Ion). Dzięki serii GEX i GTX, Clark po raz pierwszy wprowadził na rynek swoje wózki widłowe z przeciwwagą z baterią litowo-jonową i dodatkowo rozszerzył portfolio produktów w zakresie technologii Li-Ion. W Polsce dystrybutorem tych wózków jest m. in. firma BiLift Polska.

Czytaj więcej