Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

1 września 2018

11. Konferencja Rynków Magazynów i Logistyki Europy Środkowej i Wschodniej

0 24
Podczas 11. Konferencji Rynku Magazynów i Logistyki Europy Środkowej i Wschodniej, którą patronatem medialnym objęły redakcje pism „Nowoczesny Magazyn” i „Logistyka a Jakość”, jej uczestnicy szukali odpowiedzi na pytania najważniejsze dla branży w czasie spowolnienia gospodarczego.

Goście Eurobuild Conferences podczas 11. Konferencji Rynku Magazynów i Logistyki Europy Środkowej i Wschodniej, stwierdzili zgodnie, że rynek magazynów w czasie kryzysu bardzo się uspokoił. Na stabilizację wskazuje kilka głównych trendów: brak nowych ryzykownych przedsięwzięć, buduje się tylko na zamówienie, a lista rynkowych graczy ani się nie powiększa, ani nie skraca. Jednym z celów konferencji była próba uzyskania odpowiedzi na pytania nurtujące przedstawicieli branży. Pierwszy panel zatytułowano: „Co z tymi czynszami?” Wnioski z dyskusji pokazały, że większość graczy spodziewa się, że rok 2011 upłynie pod znakiem stabilizacji czynszów. Jednak pogoń za najemcami może skłaniać deweloperów do kolejnych obniżek... Z drugiej strony, w nieskończoność nie można schodzić z ceny.

Z tematyką pierwszego panelu ściśle łączyła się dyskusja z kolejnego zatytułowanego: „Magazynowy puls gospodarki”. Dyskutanci zastanawiali się, czy to dobrze, że rok 2011 upływa pod znakiem stabilizacji. Po lunchu rozpoczął się trzeci panel – „Budowanie na zmówienie”. Jego moderator – Tomasz Kasperowicz, partner w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych Colliers International, zauważył, że wydaje się, że nie ma nic bezpieczniejszego od budowania hali magazynowej na konkretne zamówi...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy