Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

1 września 2018

BUDMA 2012 za nami!

0 24
We wtorek, 24 stycznia, rozpoczęły się największe targi dla branży budowlanej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej BUDMA. To już ich 21 edycja, która potrwa do soboty 27 stycznia, w tym roku pod hasłem „Budownictwo przyszłości – Uwolnij swoją wyobraźnię". Na ostatnich targach wystawiło się 1420 firm z 33 krajów, które zaprezentowały swoja ofertę na przestrzeni 60 tys. m2. Ówczesne targi odwiedziła również rekordowa ilość profesjonalnych zwiedzających – 62 tys. Jaki będzie ten rok?

We wtorek, 24 stycznia, rozpoczęły się największe targi dla branży budowlanej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej BUDMA. To już ich 21 edycja, która potrwa do soboty 27 stycznia, w tym roku pod hasłem „Budownictwo przyszłości – Uwolnij swoją wyobraźnię".  Na ostatnich targach wystawiło się 1420 firm z 33 krajów, które zaprezentowały swoja ofertę na przestrzeni 60 tys. m2. Ówczesne targi odwiedziła również rekordowa ilość profesjonalnych zwiedzających – 62 tys. Jaki będzie ten rok?


rh


Organizatorzy targów – Międzynarodowe Targi Poznańskie – zapewniają, że BUDMA 2012 będzie inspirować, będzie wyznaczać trendy w rozwoju budownictwa. Na targach planowane są nowe wydarzenia kierowane do kluczowych grup zwiedzających. Nie zabraknie też wielu stałych eventów towarzyszących BUDMIE od lat, np. cieszących się dużym zainteresowaniem ekspozycji specjalnych i konferencji, które w tym roku zostały poddane gruntownej metamorfozie.
Podczas tegorocznych targów specjalnie opracowano program spotkań z zorganizowanymi grupami zwiedzających z zagranicy (matchmaking).
Głównymi tematami imprezy targowej będą: budownictwo kubaturowe, przemysłowe oraz specjalistyczne oraz renowacja i termomodernizacja istniejącej już zabudowy.
 

Bloki tematyczne

Program wydarzeń BUDMA 2012 podzielony będzie na przejrzyste dla zwiedzających bloki tematyczne: strefę WIEDZA, INSPIRACJA oraz DOŚWIADCZENIE.
Strefa WIEDZA składać się będzie z bogatych merytorycznie konferencji skierowanych do wykonawców, projektantów, producentów materiałów, inżynierów budownictwa, technologów, architektów i konserwatorów. Organizatorzy zachęcają szczególnie do wzięcia udziału w panelu konferencyjnym „Nano-technologie w budownictwie”, a także Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego, gdzie uczestnicy dowiedzą się więcej o budynkach o niskim zapotrzebowaniu energetycznym. Z kolei dla architektów przygotowano „forum” architektury. Konserwatorzy, pracownicy firm budowlanych i projektowych, administratorzy nieruchomości mogą się spotkać na konferencji Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, gdzie zaprezentowane zostaną tajniki renowacji, remontów i rewaloryzacji zabytkowego budownictwa.
Strefa INSPIRACJA obejmuje wydarzenia, które mają wprowadzać w tematykę budownictwa przyszłości, wyznaczać trendy i inspirować. Na konferencji „Trendy w budownictwie” współorganizowanej przez ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku prezentowany będzie przegląd aktualnych trendów w budownictwie. Z kolei o możliwościach stosowania betonu transparentnego opowie Aron Losonczi, jego twórca, podczas konferencji „Beton jako materiał budowlany – potencjał, możliwości zastosowań, urok”.
Na targach nie zabraknie wybitnych specjalistów. I tak, swój udział w targach zapowiedziała gwiazda architektury światowego formatu – prof. Dietmar Eberle – wybitny austriacki architekt, współzałożyciel Baumschlager Eberle Architects oraz Odile Decq – jedna z najbarwniejszych i najbardziej utytułowanych gwiazd współczesnej architektury francuskiej.

W ramach strefy DOŚWIADCZENIE organizatorzy zap...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy