Na przemian

Targi PAKFOOD po raz pierwszy

WYDARZENIA

W Poznaniu odbyły się pierwsze Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego PAKFOOD. Podczas czterodniowej imprezy na terenie MTP swe oferty prezentowało prawie dwustu wystawców z osiemnastu krajów. 

PAKFOOD to nowa impreza w targowym kalendarzu. Kolejne edycje odbywać się będą co dwa lata, na przemian z organizowanym również w cyklu dwuletnim Międzynarodowym Salonem Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK. W targach wzięły udział firmy oferujące maszyny do pakowania, do produkcji opakowań oraz producenci różnorodnych opakowań. Były też środki transportu poziomego i pionowego, a zatem wszystko to, co ułatwia pracę w magazynach.

 

Fot. 1. Multipond jest wielogłowicowym dozownikiem wagowym.

 

Fot. 2. Manipulatory działają na podciśnienie.

 

Zważyć jak trzeba

Multipond jest marką nowych dozowników wagowych produkowanych przez firmę o tej samej nazwie, a przedstawionych na targach przez Packsol. Wagi kombinacyjne serii 01-S5 mają zastosowanie w bardzo różnych dziedzinach, pracując z wydajnością do 420 ważeń na minutę. Pojemniki zaopatrzono w podwójne klapki wysypowe, co gwarantuje, że cały produkt znajdujący się w pojemniku zostanie wysypany (nawet jeśli ma np. tendencję do sklejania się). Same pojemniki wykonano z antystatycznego tworzywa sztucznego, każdy z nich ma poj. 1 l. Przy pomocy specjalnie skonstruowanego urzą...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy