Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

1 września 2018

ORGANIZUJEMY: Profesjonalne Warsztaty Magazynowe w IKEA

0 21
28 listopada br. zapraszamy na Profesjonalne Warsztaty Magazynowe do Centrum Dystrybucyjnego IKEA w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego.

28 listopada br. zapraszamy na Profesjonalne Warsztaty Magazynowe do Centrum Dystrybucyjnego IKEA w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego.

Centrum Dystrybucyjne Jarosty k. Piotrkowa Trybunalskiego to jedno z największych kompleksów logistycznych IKEA na świecie. Powierzchnia centrum wynosi 150 000 mkw. i składa się z modułów składowania tradycyjnego (paletowego), bezpaletowego, magazynu półautomatycznego i automatycznego wysokiego składowania. Liczba obsługiwanych palet to 7-8 tysięcy na dobę. 

Podczas warsztatów prowadzonych metodą „na żywym organizmie”, kierownik działu operacyjnego i specjaliści ds. operacji magazynowych pokażą i wyjaśnią Państwu: 
Jakie zamienniki palet drewnianych przetestowano w IKEA i dlaczego dzięki nim osiąga się aż do 30% dodatkowego miejsca w ciężarówkach? W jaki sposób IKEA projektuje każde ogniwo łańcucha dostaw na własne potrzeby i dlaczego to się opłaca? Jak dobierane są kanały dystrybucji do cech produktów: nisko i wysoko gabarytowych, wolno i szybko rotujących i dlaczego to się opłaca? Jak dostosować proces automatyzacji do specyfiki Twojej logistyki, jeżeli myślisz o magazynie automatycznym? Co decyduje o tym, że w firmie, w której każde rozwiązanie łańcucha dostaw jest autorskim projektem, cały transport kupowany jest na zewnątrz? Jakie korzyści (finansowe i pozafinansowe) sprawiły, że Centrum Dystrybucyjne w Jarostach niemal w całości obsługuje operator FM Logistic? W jaki sposób przerobiono system WMS na potrzeby własnej logistyki zamiast korzystać z rozwiązań gotowych na rynku i jakie korzyści z tego wynikają? Dlaczego IKEA stawia na pracowników etatowych, a nie na outsourcing? W jaki sposób IKEA minimalizuje negatywne oddziaływanie na środowisko, zarówno w magazynie, jak i w dystrybucji? W jaki sposób IKEA uzyskuje ogromne oszczędności na kosztach paliwa w transporcie?
A dodatkowo, prowadzący warsztaty kompleksowo omówią poniższe zagadnienia: 
 
Autorska koncepcja składowania – napotkane problemy i wdrożone rozwiązania
Wady skła...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy