Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

1 września 2018

ORGANIZUJEMY: TRANS & LOG - dlaczego warto?

0 158
7 listopada br. w Warszawskim Centrum EXPO XXI nasze redakcje („Nowoczesnego Magazynu”, „Logistyki a Jakość” i „Transportu i Spedycji”) organizują konferencję TRANS & LOG 2014 – Bezpieczeństwo w Logistyce i Transporcie. Konferencja towarzyszy Międzynarodowym Targom Transportu i Logistyki TRANS POLAND 2014, które odbędą się w dniach 5-7 listopada br.
7 listopada br. w Warszawskim Centrum EXPO XXI nasze redakcje („Nowoczesnego Magazynu”, „Logistyki a Jakość” i „Transportu i Spedycji”) organizują konferencję TRANS & LOG 2014 – Bezpieczeństwo w Logistyce i Transporcie. Konferencja towarzyszy Międzynarodowym Targom Transportu i Logistyki TRANS POLAND 2014, które odbędą się w dniach 5-7 listopada br.
 
Jakie ryzyko wewnątrz firmy czyha na logistyków odpowiadających za transport, magazyn czy zakupy, a które zagrożenia poza organizacją mogą zatrząść całym łańcuchem dostaw? Jak przygotować się na nieoczekiwane wydarzenia na trasie, w trakcie transportu lub w magazynie? W czym tkwi sekret spójnej strategii bezpieczeństwa zabezpieczającej transportowców, osoby odpowiedzialne za magazyny i całe łańcuchy dostaw przed odpowiedzialnością personalną, jak i cały biznes, za który odpowiadają?
 
Wszystkie te problemy, a także inne związane z zapewnieniem stabilnego działania łańcucha dostaw prześwietlimy w trakcie premierowej edycji konferencji TRANS & LOG 2014.
 
Do udziału w konferencji zapraszamy w szczególności: właścicieli i menedżerów z dużych i średnich firm transportowych, osoby odpowiadające za zarządzanie transportem w firmach produkcyjnych, handlowych i dystrybucyjnych, zakupowców odpowiadających za dobór narzędzi optymalizujących zarządzanie logistyką i flotą pojazdów, logistyków, menedżerów łańcucha dostaw w średnich i dużych firmach z sektora produkcji, handlu i dystrybucji, przedstawicieli operatorów logistycznych, dostawców produktów i usług dla całego sektora transportowo-logistycznego.
 

PROGRAM KONFERENCJI
 
PANEL I – Dmuchając na zimne – zarządzanie ryzykiem w logistyce i transporcie
Interesy (nie) do pogodzenia – zagrożenia wynikające z braku porozumienia pomiędzy kontrahentami w łańcuchu dostaw: nadawcą ładunku, operatorem i przewoźnikiem. ISO 31000:2009 oraz PN-ISO 31000:2012 – jak oswoić wszystkie zagrożenia w łańcuchu dostaw. Bezpieczeństwo finansowe inwestycji – jak inwestować, aby nie stracić płynności finansowej. Tajniki konstruowania procedur klasy Disaster Recovery Plan. W odpowiedzi na nieoczekiwane – słabe punkty strategii bezpieczeństwa w logistyce.
PANEL II – Bezpieczny transport intermodalny
Kontynentalny transport intermodalny – wykorzystanie wagonów kieszeniowych do przewozu naczep w bezpośrednich kolejowych połączeniach wahadłowych. Dywersyfikacja ryzyka w transporcie intermodalnym – jak weryfikować operatora intermodalnego? Systemy informatyczne wspierające bezpieczeństwo transportu intermodalnego. Strategie zabezpieczania ładunków w transporcie intermodalnym.
PANEL III – Bez strat i niezgodności – jak zabezpieczyć towar w całym łańcuchu dostaw
Sposoby zabezpieczania opakowań jednostkowych i zbiorczych przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Bezpieczne manipulowanie towarem w trakcie składowania z użyciem nowoczesnych maszyn i urządzeń. Szybkie i skuteczne diagnozowanie niezgodności, strat i braków towarów dzięki narzędziom do monitorowania i geopozycjonowania ładunków. Strategie zarządzania opakowaniami zbiorczymi.
PANEL IV – Dystrybucja bez potknięć – tajniki wzorcowych strategii transportowych
Optymalizacja tras przejazdu, która do minimum ogranicza puste przebiegi. Rola nowoczesnych technologii telematycznych w strategii transportowej firmy. Przewoźnik wizytówką firmy – jak wybrać i ustalić warunki współpracy z przewoźnikiem, aby nie tracić na wizerunku. Jak skutecznie odzyskiwać pieniądze za szkody transportowe – tajniki procedur reklamacyjnych. Strategie transportowe firm o zróżnicowanych obrotach i z sezonowymi pikami sprzedażowymi.
PANEL V – Ryzyko pracownicze – warunki pracy kontra odpowiedzialność za powierzone mienie
Jak wynagradzać pracowników w logistyce, aby maksymalnie koncentrowali się na jakości wykonywanych prac. System pracy optymalnie dopasowany do wymogów produkcji i dystrybucji. Strategie ograniczania dostępu do wybranych partii towarów. Bezpieczna eksploatacja maszyn i urządzeń wykorzystywanych w logistyce.
Na konferencję zapraszają: 
 
Paweł Włuka, kierownik Działu Marketingu STILL Polska
 
Program konferencji TRANS & LOG – Bezpieczeństwo w logistyce i transporcie doskonale wpisuje się w obecne trendy rynkowe. Tematyka zapobiegania wypadkom związanym z procesami składowania, dystrybucji i logistyki wewnętrznej cieszy się rosnącym zainteresowaniem podmiotów działających w branży TSL.
Jednym z obserwowanych przez nas przejawów popularyzacji proaktywnego podejścia do zagrożeń w procesach intralogistycznych jest rosnący popyt na „Akademię Be...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy