Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

1 września 2018

POD NASZYM PATRONATEM: Targi Kielce gospodarzem wyjątkowej wystawy firm zbrojeniowych

0 27
Już niebawem na terenie kieleckiego ośrodka wystawienniczo - kongresowego pojawią się setki firm zbrojeniowych z całego świata prezentujących najnowocześniejszy sprzęt.

Już niebawem na terenie kieleckiego ośrodka wystawienniczo - kongresowego pojawią się setki firm zbrojeniowych z całego świata prezentujących najnowocześniejszy sprzęt. Jak co roku odbędą się wizyty i spotkania głów państw, oficjalnych delegacji parlamentarnych i rządowych, przedstawicieli ambasad, ministerstw i resortów obrony, a także wyższych sztabów armii.  

Nowoczesna logistyka ważna dla obronności 

XXI Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGISTYKA, które od 1 do 4 września odbędą się w Targach Kielce to najważniejsze wydarzenie tego sektora w Europie. Podczas tegorocznej edycji firmy branży logistycznej pokażą wszystko to, co wojsku, służbom medycznym i mundurowym  jest niezbędne do skutecznego działania. Na stoiskach zobaczyć będzie można sprzęt specjalistyczny Policji, Straży Granicznej, sprzęt gaśniczy i ratowniczy oraz przedmioty mundurowe, artykuły żywnościowe o wyjątkowo długiej trwałości, jak i urządzenia do przygotowywania posiłków oraz przechowywania i transportu żywności,  indywidualne środki opatrunkowe, ale także środki łączności i systemy IT.
 
Wystawa logistyków z roku na rok rozszerza swój zakres tworząc  coraz bardziej kompleksowy przegląd oferty najważniejszych producentów i dystrybutorów tej branży z całego świata. Dynamiczny rozwój wydarzenia będzie zauważalny również w tym roku, bowiem wiele krajowych i zagranicznych firm poszerza cywilny segment produkcji. Przez lata targi LOGISTYKA niemal połączyły się z Międzynarodowym Salonem Przemysłu Obronnego w jedną ogromną prezentację. Swoje oferty dla różnych rodzajów wojsk i sił zbrojnych, na obydwu imprezach prezentują  często te same firmy polskie i zagraniczne.
 
Przykładowo podczas XXIII edycji MSPO Krypton Polska zaprezentuje stosowane w największych systemach służb bezpieczeństwa publicznego m. in. Straży Granicznej i Policji rozwiązanie do ochrony informacji niejawnych o klauzuli Poufne - Krypton K2. Pokazany zostanie także system Krypton K1 przeznaczony do ochrony informacji niejawnych o klauzuli Zastrzeżone oraz Krypton K0 do ochrony informacji wrażliwych.
 
Kielce  przyjazne logistykom
 
Podczas tegorocznych targów LOGISTYKA będzie można obejrzeć najnowsze osiągnięcia technologii wojskowej w służbie obronności. W czasie wystawy Generalne Dowództwo Sił Zbrojnych zaprezentuje ciężki sprzęt - wojsk pancernych, zmechanizowanych, rakietowych i artylerii, wojsk inżynieryjnych i specjalnych, który co roku przyciąga do Kielc tłumy zwiedzających. Podczas targów LOGISTYKA można będzie zobaczyć również broń, amunicję programowalną oraz najnowsze uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy, w tym m.in. najnowocześniejsze środki łączności, sprzęt rozpoznawczy, systemy IT oraz sprzęt  ratownictwa medycznego.
 
Inteligentne maszyny i roboty
 
Kielecka LOGISYKA to w dużej mierze ciężki sprzęt inżynieryjny. Podczas wystawy będzie można zobaczyć, jak wygląda most Daglezja – G dla czołgów Leopard, opracowywany w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Urządzeń Mechanicznych w Gliwicach (OBRUM) oraz zmodernizowany pontonowy most kasetowy z Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A. przy współudziale Wojskowej Akademii Technicznej.
 
Na zwiedzających czekać będzie również wiele inteligentnych maszyn. Bogatą ofertę robotów mobilnych pokaże m.in. Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP (Inspector, Expert, Scout, TRM,...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy