Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

1 września 2018

POD NASZYM PATRONATEM: The Fresh Connection – Open Competition

0 125
Warsztat "Zarządzanie Sytuacją Kryzysową w SCM” i międzynarodowe zawody w zarządzaniu łańcuchem dostaw 2015. The Fresh Connection Open Competition po raz drugi wkracza na polski rynek.

Warsztat “Zarządzanie Sytuacją Kryzysową w SCM” i międzynarodowe zawody w zarządzaniu łańcuchem dostaw 2015. The Fresh Connection Open Competition po raz drugi wkracza na polski rynek. Na zwycięzców polskiej edycji, oprócz możliwości uczestnictwa w światowym finale, czeka również nagroda o wartości 60 tysięcy zł.

Tegoroczna czwarta edycja zawodów zarządzania łańcuchem dostaw pomiędzy zespołami z firm z całego świata zakończyła się ogromnym sukcesem polskiej drużyny. We wrześniu 2014 jedenastu finalistów (między innymi: AkzoNobel, Bosch und Siemens Hausgeräte, Coca Cola, DuPont, FrieslandCampina, Fuji Xerox, Johnson and Johnson, Mondelez) walczyło o tytuł The Fresh Connection World Champion, który przypadł w udziale właśnie Polakom. Zwycięzcą światowego finału 2014 została firma SPX Flow Technology Poland z Bydgoszczy. MPM Productivity Management był partnerem tego wydarzenia w Polsce w roku bieżącym i zaprasza do kolejnej edycji: TFC Open Competition 2015. 
 
Edycja 2014 przyciągnęła 300 zespołów z 30 krajów (łącznie ponad 1500 uczestników), w tym 15 zespołów z Polski (3M, Bahlsen, Dell Polska, Delphi Poland, Drahtzug Stein, FOB-DECOR, Nidec Motors & Actuators (Poland), PepsiCo – Frito Lay, PepsiCo – Pepsi Cola General Bottlers, PKN Orlen, Politechnika Rzeszowska, SPX Flow Technology Poland, Valeo). 
 
The Fresh Connection (TFC) to innowacyjna symulacja ‘web-based business’ angażująca uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection) produkującym soki owocowe. Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i finanse. Wirtualna firma stoi w obliczu spadku wydajności, kierownictwo firmy musi jak najszybciej wydostać firmę z kłopotów. To środowisko wysokiego ciśnienia, w którym skuteczne zarządzanie łańcuchem dostaw jest kluczem do sukcesu. Zrozumienie połączeń pomiędzy poszczególnymi funkcjami i współpraca są kluczowymi elementami sukcesu całego przedsiębiorstwa.
 
W temacie tak ważnym jak zarządzanie łańcuchem wartości nie wystarczy powiedzieć ludziom, co należy zrobić. Ludzie muszą tego doświadczyć. Dzięki The Fresh Connection zespoły ćwiczą swoje umiejętności zarządzania łańcuchem dostaw, kształtują postawy, dzięki którym ich praca jest naprawdę efektywna i wypracowuje taką kulturę współpracy, której pozytywne efekty mogą być widoczne przez lata. 
 
Udział w Open Competiton - warsztatach i międzynarodowych zawodach w zarządzaniu łańcuchem dostaw to 70% kształtowania postaw odpowiedzialnych za efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw, 20% ćwiczenia umiejętności związanych z pracą w łańcuchu wartości, 10% wiedzy. 
 
Program składa się z dwudniowych warsztatów (Kraków, Poznań, Warszawa – marzec 2015) opartych o zaawansowany symulator przedsiębiorstwa produkcyjnego The Fresh Connection i następnie sześciu tygodni dostępu do symulatora online (kwiecień – czerwiec 2015), podczas których uczestnicy pracując w środowisku bardzo zbliżonym do rzeczywistego, ćwiczą swoje umiejętności związane z ustaleniem, planowaniem oraz wdrażaniem strategii poprzez adekwatne działan...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy