Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

1 września 2018

POD NASZYM PATRONATEM: Transport Week 2014

0 23
4-6 marca br. odbędzie się już po raz czwarty w Gdańsku Transport Week. Nowe regulacje prawne, żegluga w SECA po 1 stycznia 2015, alians P3, polityka TEN-T – to tylko kilka, spośród wielu tematów, które podejmą zgromadzeni specjaliści i reprezentanci branży transportowej.
4-6 marca br. odbędzie się już po raz czwarty w Gdańsku Transport Week. Nowe regulacje prawne, żegluga w SECA po 1 stycznia 2015, alians P3, polityka TEN-T – to tylko kilka, spośród wielu tematów, które podejmą zgromadzeni specjaliści i reprezentanci branży transportowej.
 
Transport Week to cykliczna impreza, która każdego roku gromadzi kilkaset osób z całej Europy, reprezentujących przedsiębiorstwa, organizacje, stowarzyszenia, a także Komisję Europejską i Rząd. Konferencje i  seminaria dedykowane są kluczowym tematom oraz najistotniejszym kwestiom dotyczących branży transportowej w regionie Morza Bałtyckiego oraz Środkowo-Wschodniej Europy. Gospodarzem wydarzenia został Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA.  
 
Tegoroczna edycja skupia się wokół trzech głównych konferencji: Clean Shipping Conference, Baltic Container Conference oraz Intermodal Conference. Dodatkowo odbędą się liczne seminaria, panele i konferencje organizowane przez partnerów wydarzenia m.in. Baltic Ports Organization, Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz Instytut Morski. 
 
Clean Shipping Conference otworzy pierwszy dzień wydarzenia. Podczas spotkania, zgromadzeni goście będą poruszać tematy związane z  nową dyrektywą  wprowadzoną przez Komisję Europejską, która reguluje zawartości siarki w paliwie żeglugowym oraz obowiązującą w obszarach kontroli emisji (SECA). Magda Kopczyńska, kierownik Wydziału ds. Transportu Morskiego oraz Logistyki – reprezentantka Komisji Europejskiej- będzie starała się odpowiedzieć na pytania, które najczęściej zadaje sobie branża transportowa m.in. jak przygotować się do tak wielkiej zmiany i jakie będą sankcje za nieprzestrzeganie prawa. Dodatkowo przedstawi ona politykę pomocy Unii Europejskiej dla branży transportowej oraz narzędzia do sprawnego wprowadzenia dyrektywy.  W konferencji wezmą również udział reprezentanci Maersk Line oraz Scandlines, którzy przedstawią swoje stanowisko w sprawie nowych przepisów. Poza tym, jedna z sesji skupi się na dostępnych technologiach dla statków, do których można zaliczyć m.in. skrubery, nisko siarkowe paliwa (MDO & MGO) oraz LNG.
 
W ostatnim czasie, wiele wydarzeń oraz znaczących osiągnięć miało miejsce w branży kontenerowej, dlatego też drugi dzień Transport Week 2014, będzie poświęcony konferencji Baltic Container Conference. Tego dnia zostanie również przedstawiona polityka TEN-T przez Pawła Stelmaszczyka, kierownika Wydziału Transportu Morskiego i Logistyki w Komisji Europejskiej. W swojej pr...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy