Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

1 września 2018

POD NASZYM PATRONATEM: V Forum Nauczycielskie WSL - 25.02

0 22
25 lutego blisko 200 nauczycieli z całej Polski kształcących przyszłych logistyków na poziomie ponadgimnazjalnym wzięło udział w V Forum Nauczycielskim organizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki.

25 lutego blisko 200 nauczycieli z całej Polski kształcących przyszłych logistyków na poziomie ponadgimnazjalnym wzięło udział w V Forum Nauczycielskim organizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki.

 

– Zaczynamy „wejściem smoka” lub „wybuchem wulkanu” – mówiła Mariola Aus der Mark, nauczycielka przedmiotów logistycznych z Bochum. – To znaczy, że lekcje zaczynamy od przedstawienia problemu. Na przykład mówimy, że zawalił się magazyn, przedstawiamy wszystkie związane z tym komplikacje i czekamy na rozwiązania proponowane przez uczniów. To uczniowie muszą znaleźć wyjście z kryzysu. Ocena za przedmiot to tak na dobrą sprawę ocena za aktywność podczas lekcji. Nauczyciel natomiast, jest zobowiązany notować wszystkie poczynania uczniów, musi notować każdą wypowiedź i na tej podstawie ich ocenia. Do tego nauka w niemieckich technikach odbywa się dwutorowo. Uczniowie przez dwa dni w tygodniu uczęszczają do szkoły, a przez kolejne odbywają staże w firmach logistycznych – zdradziła.

Mariola Aus der Mark zaprezentowała nie tylko zasady prowadzenia lekcji w niemieckim technikum logistycznym, ale także przybliżyła system kształcenia logistycznego i zasady dotyczące zatrudniania w branży na terenie Niemiec. Następnie przed uczestnikami forum wystąpiła dr inż. Elżbieta Hałas, wykładowca WSL, pracująca na co dzień w poznańskim Instytucie Logistyki i Magazynowania – polskiej organizacji GS1 i od stycznia br. pełniąca obowiązki  przewodniczącej GS1 in Europe. Przedstawiła możliwości zastosowania kodów kreskowych, elektronicznej wymiany danych, synchronizacji danych, elektronicznego kodu produktu EPC/RFID. Pokazała również, na czym polega aplikacja „Moje GS1”, za pomocą której od stycznia br. każdy użytkownik systemu GS1 może wprowadzić do bazy danych  informacje...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy