Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

23 lutego 2021

Profesjonalne Warsztaty Magazynowe w 3LP

0 21
Już 23 marca zapraszamy Was na kolejną odsłonę jednego z popularniejszych wydarzeń organizowanych przez redakcje Nowoczesnego Magazynu i Logistyki a Jakość – Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych w 3LP, w trakcie których odwiedzimy jedno z najbardziej zautomatyzowanych centrów logistycznych specjalizujących się w obsłudze e-commerce w Polsce.

3LP jest doskonałym przykładem tego, ile pracy trzeba włożyć żeby nadążyć za rozwijającą się w ekspresowym tempie logistyką i tymsamym zyskać przewagę nad konkurencją.

O tym mówi m.in. Damian Krzympiec, dyrektor logistyki w 3LP: Od czasu rozpoczęcia transformacji cyfrowej w grupie kapitałowej TIM S.A., logistyka napotkała na swojej drodze wiele problemów, z którymi musiała sobie poradzić. Począwszy od zaprojektowania automatyki magazynowej, jej implantacji i żmudnego procesu dostrajania algorytmów optymalizujących jej produktywność, po dobór zwykłych kartonów w których zastosowaliśmy szereg zmian i usprawnień, dopasowując je do wymagań każdego rodzaju biznesu, automatyki, minimalizując jednocześnie nakład pracy i poprawiając komfort przy pakowaniu zamówień. Wiele z tych problemów wydawało się oczywiste i proste, jednak rzeczywistość zweryfikowała nasze odczucia, dzisiaj wiemy, że trzeba było ogromnego nakładu pracy i czasu poświęconego na szukanie tych rozwiązań. Staramy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem, godzinami możemy opowiadać o trudnościach, których doświadczyliśmy podczas galopującego tempa rozwoju e-commerce w naszej firmie.

Szczegółowy program warsztatów:

1. Opakowania w e-commerce – jak pogodzić ze sobą perspektywę klienta i pozytywny wpływ na środowisko w jednym opakowaniu? – case study IKEA

  • Quality, sustainability, efficiency – jak kompleksowo analizować temat opakowań w e-commerce w modelu współpracy B2B z zewnętrznym operatorem logistycznym
  • Jakie są oczekiwania klientów względem opakowań ecommerce? Na co zwrócić uwagę przy szukaniu usprawnień w obszarze opakowań?
  • Jakie usprawnienia należy rozważyć, aby zachować balans między prawidłowym zabezpieczeniem produktu, a opakowaniem wpisującym się w założenia zrównoważonego rozwoju?
  • Kto powinien być zaangażowany w pracę nad koncepcją opakowań, gdy korzystasz z outsourcingu logistyki e-commerce?
  • Jak w praktyce wygląda proces poszukiwania i testowania...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy