Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

1 września 2018

Relacja z LogDays 2013

0 22
Jak mediować z przewoźnikiem, kiedy towar dociera w złym stanie do odbiorcy? W jaki sposób przekonać zarząd do inwestycji w logistykę, na której zyska cała firma? Czy można ograniczyć wypadki w magazynie, inwestując w nowoczesne systemy do zarządzania flotą wózków widłowych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskali uczestnicy drugiej edycji Ogólnopolskich Warsztatów Szefów Logistyki LogDays, które w tym roku odbyły się 15 i 16 maja w urokliwym Pałacu Wąsowo pod Poznaniem.

Jak mediować z przewoźnikiem, kiedy towar dociera w złym stanie do odbiorcy? W jaki sposób przekonać zarząd do inwestycji w logistykę, na której zyska cała firma? Czy można ograniczyć wypadki w magazynie, inwestując w nowoczesne systemy do zarządzania flotą wózków widłowych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskali uczestnicy drugiej edycji Ogólnopolskich Warsztatów Szefów Logistyki LogDays, które w tym roku odbyły się 15 i 16 maja w urokliwym Pałacu Wąsowo pod Poznaniem.

W tym roku przygotowaliśmy na LogDays aż 16 tematów warsztatów spośród których uczestnicy wybierali 10 najbardziej odpowiadających ich codziennym wyzwaniom zawodowym. Dotykaliśmy w nich zarówno zagadnień związanych z funkcjonowaniem magazynu, organizacją transportu, jak i nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają zapewnić bezpieczeństwo pracowników w magazynie, a także zwiększyć wydajność ich pracy. A wszystko to przy wykorzystaniu praktycznych pokazów i konkretnych zadań do rozwiązania, do których uczestnicy LogDays podeszli w tym roku bardzo aktywnie, zaskakując zarówno nas, organizatorów, jak i trenerów. 

Wisienką na LogDaysowym torcie były Podchody kreatywne, które odbyły się pierwszego dnia. Zespół z Concordia Design konkretnymi zadaniami rozwijał kreatywność uczestników, definiował rolę każdej z osób w zespole i kompetencje menedżerskie, a także uczył wyzwalać synergię w codziennej pracy. Przede wszystkim jednak integrował, co zaowocowało miłą atmosferą podczas wieczornego Business Grill. 
 
Najlepszą wizytówka LogDays są jednak opinie uczestników – także trenerów i partnerów. Publikujemy je z prawdziwą przyjemnością, dziękując wszystkim za przyjęcie zaproszenia na LogDays. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji warsztatów. Gdzie chcielibyście Państwo spotkać się w przyszłym roku? Czekamy na Państwa sugestie!

OBEJRZYJ WIDEORELACJĘ Z LOGDAYS 2013

Objerzyj wideorelację z LogDays 2013

Rafał Gryganiec, doradca techniczno-handlowy Solideal Polska

Parafrazując klasyka – „w pięknych i niepowtarzalnych okolicznościach przyrody” – tak jest w zespole hotelowo-konferencyjnym Pałacu Wąsowo koło Poznania. Dodatkowo atmosferę budował najpiękniejszy w roku miesiąc – maj, w trakcie trwania warsztatów wyjątkowo piękny i słoneczny. Z entuzjazmem i przyjemnością uczestniczyłem w drugich Ogólnopolskich Warsztatach Szefów Logistyki LogDays. Już przed ich rozpoczęciem organizatorzy zadbali o to, by każdy uczestnik sam decydował, który z warsztatów jest dla niego najistotniejszy i w którym chciałby uczestniczyć. To pozwoliło utworzyć indywidualny harmonogram warsztatów dla wszystkich uczestników dwóch dni szkoleniowych. Większość prezentowanych tematów dotyczyła zagadnień typowo logistycznych. Dla osób na co dzień zajmujących się doradztwem techniczno-handlowym w firmie dystrybucyjnej też znalazły się interesujące warsztaty. Chodzi tu chociażby o ćwiczenia z zakresu mediacji i szukania rozwiązań w trudnych sytuacjach pomiędzy partnerami biznesowymi czy ćwiczenie polegające na zaprezentowaniu w przekonujący sposób w bardzo krótkim czasie idei i osiągnięciu przy tym zamierzonego celu. Każdy znalazł tutaj konkretne informacje, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w celach zawodowych, jak i w życiu codziennym. Większość uczestników warsztatów poza możliwością czynnego wzięcia udziału w szkoleniach, sama będąc ekspertem w określonej dziedzinie, prowadziła warsztaty.

Podsumowując: ciekawa formuła imprezy, ćwiczenia w niewielkich grupach, interesujące zagadnienia i bardzo dobra organizacja całości. Organizatorom gratulujemy ciekawej formy organizacyjnej.
 
Anna Żurek, kierownik ds. handlu i marketingu Instytut INTL
 
LogDays 2013 zostanie na długo w naszej pamięci. W tym roku warsztaty odbywały się w przepięknym kompleksie pałacowo-parkowym w Wąsowie. Pogoda dopisała, liczba gości dopisała! Program warsztatów był rozbudowany, a wszyscy trenerzy przygotowali bardzo ciekawe wystąpienia. Instytut INTL zaprezentował temat „Wyzwania logistyczne na rynkach wschodnich”. Naszym zadaniem było opowiedzieć o faktach i mitach, z jakimi są kojarzone rynki wschodnie, w tym najbliższe nam kraje sąsiednie: Rosja, Białoruś i Ukraina. Uczestnicy podczas trwania warsztatu mieli także do wykonania zadanie związane z tematyką eksportu towarów na rynek rosyjski. Zależało nam, aby uczestnicy mogli pracować w grupach oraz by za pomocą metody burzy mózgów mogli znaleźć jak najlepsze rozwiązania. Każda zwycięska grupa, która miała najlepsze pomysły, otrzymywała od nas prezent – rosyjskie matrioszki. Piękne matrioszki były także atrakcją i symbolem naszego stoiska. Bardzo się cieszę, że nasze warsztaty budziły takie zainteresowanie. Już pierwszego dnia zabrakło miejsc, ponieważ goście dopisywali się na nasze szkolenia. Misją Instytutu INTL jest szerzenie wiedzy na temat rynków wschodnich oraz zachęcanie przedsiębiorców do inwestowania na tych obszarach, które oferują dziś naprawdę wiele. Wciąż niewykorzystany jest potencjał środkowej Rosji, Białorusi czy Kazachstanu.

Instytut INTL już czeka na Log Days 2014!
 
Bartosz Jacyna, starszy doradca logistyczny, Logisys
 
Tegoroczna edycja LogDays okazała się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń logistycznych. Prowadzony przeze mnie warsztat „Mówił dziad do obrazu – czyli przychodzi logistyk do zarządu” skłonił mnie do kilku refleksji . Jeśli zarząd nazywa logistyków darmozjadami, trudno sobie wyobrazić, że jest to partnerska relacja i owocne wykorzystywanie potencjału drzemiącego w ludziach, jak i w logistyce jako narzędziu konkurencji. A tak opisał nam tę relację jeden z uczestników. Wyzwań jest zatem sporo. Muszę przyznać, że tym razem warsztaty przeszły nasze oczekiwania pod kątem zaangażowania uczestników i ich podejścia do problemu. Kluczem do sukcesu jest bowiem kolejność argumentów, która musi uwzględniać perspekty...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy