Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

1 września 2018

Targi LogiMAT z roku na rok coraz większe

0 116
W Stuttgarcie zakończyły się targi logistyczne LogiMAT. Pierwsze dane statystyczne pokazują znaczy wzrost rangi tego wydarzenia w stosunku do roku poprzedniego.
W Stuttgarcie zakończyły się targi logistyczne LogiMAT. Pierwsze dane statystyczne pokazują znaczy wzrost rangi tego wydarzenia w stosunku do roku poprzedniego.
 
Tekst: Maciej Staisz
Foto: Karolina Warsicka
 
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów, a wynik przerósł nasze wcześniejsze przewidywania, co więcej jesteśmy usatysfakcjonowani znaczącym wzrostem liczby odwiedzających – podsumowuje Peter Kazander, dyrektor targów.
 
W tym roku 1004 wystawców zaprezentowało swoje nowe produkty i usługi, w tym wiele światowych premier, dla efektywnej i wydajnej intralogistyki. Wystawa obejmowała 75 tys. mkw. a trzy dniowy event obejrzało 32,8 tys. gości targowych, oznacza to wzrost o 11,3% w stosunku do roku ubiegłego.
 
Pośród 182 wystawiających się firm aż jedna pięta przybyła spoza Niemiec. W Stuttgarcie mogliśmy oglądać wystawców z 26 państw. Najwięcej  przedsiębiorstw przyjechało z Holandii (35), na drugim miejscu była Szwajcaria (32) i na trzecim Włochy (28). Spore znaczenie dla organizatorów mają wystawcy spoza granic Europy a przybyło ich aż 9. 
 
Z badań przeprowadzonych przez niezależnych badaczy z Wissler & Partner wynika, że 87,2% gości przyjechało z Niemiec a 35,5% pokonało ponad 300 km aby dotrzeć na targi. Pośród 4200 międzynarodowych gości 66,2% przybyło z Unii Europejskiej, 18,2% z pozostałych państw europejskich oraz 15,6% spoza Europy. O rosnącej randze targów świadczy fakt iż 2/3 gości zakwalifikowano jako osoby decyzyjne, które samodzielnie mogą decydować w jaki sposób będą wyglądać inwestycje w reprezentowanych przez nie firmy.
 
– Targi stały się ważnym wydarzeniem dla małych i średniej wielkości przedsiębiorstw, które są kręgosłupem dla sektora intralogistyki. Dodatkowo targi LogiMat dają okazję do poznania firm i osób z branży oraz zapoznania się z nowymi produktami i technologią – komentuje Peter Kazander. Aż 81,1% gości oceniło targi „dobrze” lub „bardzo dobrze”. 
 
Dodatkową atrakcją, tegorocznych targów, była impreza Trade World Forum, która także została pozytywnie przyjęta przez wystawców i gości. – Globalny przepływ towarów oznacza, że handel i logistyka stają się coraz bardziej zintegrowane ze sobą. Intralogistyka gwarantuje zwiększoną wydajność pomiędzy produkcją i transportem. Dlatego należy szukać rozwiązać na styku powyższych sektorów. – opowiada Peter Kazander. 
 
W związku z pozytywnym odebraniem Trade World Forum...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy