Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

1 września 2018

Trans Poland 2013: Intermodal i korytarz Bałtyk Adriatyk

0 146
Bariery i szanse rozwoju transportu intermodalnego oraz perspektywy rozwoju korytarza transportowego Bałtyk – Adriatyk – to jedne z kwestii na które postarają się odpowiedzieć eksperci podczas paneli dyskusyjnych na Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki Trans Poland 2013.

Bariery i szanse rozwoju transportu intermodalnego oraz perspektywy rozwoju korytarza transportowego  Bałtyk – Adriatyk – to jedne z kwestii na które postarają się odpowiedzieć eksperci podczas paneli dyskusyjnych na Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki Trans Poland 2013. Impreza odbędzie się w Warszawskim Centrum EXPO XXI w dniach 26-28 listopada.

Oba tematy ściśle się łączą i są ważne dla całej branży transportowej. Przekonują o tym też dane statystyczne - w pierwszym kwartale tego roku udział transportu intermodalnego wzrósł o 6 proc. w porównaniu do tego samego okresu w 2012 r. Właśnie tym zagadnieniom będzie poświęcona konferencja INTERMODAL 2014 – Szanse i Bariery Rozwoju Transportu Intermodalnego w Polsce, która odbędzie się podczas targów Trans Poland 2013 w Warszawskim Centrum EXPO XXI w dn. 27 listopada.
 
Sesję nt. intermodalu otworzą przedstawiciele ministerstwa transportu i Urzędu Transportu Kolejowego. Przedstawią, jak wygląda transport intermodalny w polityce transportowej Polski i UE. Poznamy też kierunki rozwoju i wsparcia transportu intermodalnego w polityce Polski oraz dowiemy się, jak wygląda aktualnie rozwój transportu intermodalnego w Polsce.
 
Przedstawiciel Instytutu Logistyki i Magazynowania opowie też o czynnikach wpływających na rozwój transportu intermodalnego, a prof. Mirosław Antonowicz przedstawi temat „Wartość dla klienta w przewozach intermodalnych jako produkcie systemowym” 
 
Kolejne sesje będą dotyczyły roli struktur klastrowych we wspieraniu intermodalności i komodalności transportu oraz transportu intermodalnego w praktyce biznesowej. 
 
Na ostatni dzień imprezy, czyli 28 listopada zaplanowano dyskusję na temat perspektyw korytarza transportowego Bałtyk – Adriatyk. Dyskusję otworzy  prezes Stowarzyszenia Polskich Regionów Korytarza Transportowego Bałtyk – Adriatyk – Ryszard Świlski. W konferencji wezmą udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Transportu, Budownictwa...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy