Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

1 września 2018

Transport drogowy przed IAA 2014 w Hanowerze

0 23
Zbliża się największa impreza branży transportu drogowego w Europie. Jak co dwa lata, i tym razem jesienią Hanower będzie gościł wszystkich, którzy w tej branży mają coś do powiedzenia.

Zbliża się największa impreza branży transportu drogowego w Europie. Jak co dwa lata, i tym razem jesienią Hanower będzie gościł wszystkich, którzy w tej branży mają coś do powiedzenia.

Imprezie będzie towarzyszyła lepsza atmosfera, ponieważ przewozy towarowe powoli rosną: – Europa Zachodnia w grupie ciężkich pojazdów użytkowych zanotowała od początku roku trzyprocentowy wzrost, rynek amerykański urósł do maja dwucyfrowo, zaś Chiny o cztery procent – podkreśla Matthias Wissmann, prezydent VDA (Verband der Automobilindustrie), organizatora targów. 
 
Co w programie
 
Organizatorzy zaplanowali wiele konferencji, prezentacji i dyskusji na rozmaite tematy, związane oczywiście z transportem. I tak już od pierwszego dnia targów (25 września) będą się odbywać prezentacje pod hasłem „Scena innowacji”. Omawiane i przedstawiane będą nowości z zakresu efektywności transportu, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przyjaznych środowisku napędów oraz telematyki. Telematyce będzie także poświęcona odrębna sesja, podczas której uczestnicy dowiedzą się, jakie czynniki decydują o wyborze urządzeń elektronicznych wspomagających prowadzenie firmy transportowej.
 
– Niewykluczone, że do Europy wejdzie jakiś jeden lub dwóch chińskich producentów. Może to być przejęcie lub nowa inwestycja. Nie można także wykluczyć indyjskiego koncernu Tata, dysponującego sporym kapitałem – zastanawia się dr Götz O. Klink, Partner, A.T. Kearney GmbH. Być może, pierwsze przymiarki nastąpią pod koniec września w Hanowerze. Więcej informacji na temat aktualnej i przewidywanej sytuacji w transporcie drogowym zainteresowani poznają podczas konferencji „Globalny rynek ciężarówek 2025 i później”, którą przygotowała właśnie firma A.T. Kearney (25 września). A skoro już o Państwie Środka mowa, to 26 września na Targach IAA zaplanowano „Dzień Chiński”, w ramach którego odbędzie się m.in. konferencja „Chiny jako partner logistyczny”. 
 
27 i 28 września to m.in. dni eksperckie pod hasłem „warsztaty”. Czyli wszystko, co jest związane z obsługą pojazdów. Z kolei na 29 września zaplanowano konfe...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy