Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

1 września 2018

Zgłoś się już teraz

0 105
Zapraszamy na II Ogólnopolskie Warsztaty Szefów Logistyki LogDays 2013, które odbędą się 15-16 maja br. w Wąsowie pod Poznaniem. Poznaj program i zapisz się już teraz.

Zapraszamy na II Ogólnopolskie Warsztaty Szefów Logistyki LogDays 2013, które odbędą się 15-16 maja br. w Wąsowie pod Poznaniem.  Poznaj program i zapisz się już teraz.

PANEL I – LOGISTYK A ORGANIZACJA PRACY

Szef logistyki to prawdziwy skarb, jeśli tylko dobrze rozumie wszystkie procesy zachodzące w firmie. Może wtedy sprawnie manewrować między możliwościami działu zaopatrzenia czy produkcji, wydolnością dystrybucji i transportu oraz wygórowanymi oczekiwaniami działu marketingu… A dodatkowo proponować rozwiązania, które ułatwią im wszystkim pracę! 
 
Ile zapasów słaborotujących możesz się pozbyć z magazynu bez ryzyka dla całego procesu dystrybucji? Sprawdź, jak ograniczając poziom zbędnych zapasów poprawisz wynik finansowy firmy.
 
Kierowcy TIRów niezadowoleni z kolejności oraz tempa rozładunku i załadunku potrafią zdezorganizować pracę nawet najlepszego zespołu pracowników magazynowych. Sprawdź jakie systemy awizacji sprawdzą się najlepiej w Twoim magazynie? A może warto przerzucić rozładunek na samych kierowców?
 
Borykasz się z brakiem zgodności stanów, mapy magazynu i systemu wydawania towaru? Krok po kroku podpowiemy Ci jak stworzyć pełen obraz procesów magazynowych. 
 
PANEL II – LOGISTYK A KOSZTY
 
Chociaż masz wrażenie, że wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku, ciągle szukasz pomysłów na usprawnienie kolejnych procesów. Jeśli brakuje Ci już pomysłów na kolejne oszczędności, których oczekuje od Ciebie szefostwo weź udział w warsztatach LogDays. 
 
Sprawdź czy dokładnie rozumiesz całą drogę, którą przemierza towar w firmie i stwórz mapę optymalizacji, która będzie dotyczyć wszystkich działów w firmie.
 
Aby dostrzec miejsca w których można działać taniej lub efektywniej potrzebujesz sprawnego system raportowania, który na bieżąco, każdego dnia informuje Cię o rejestracji dostaw, reklamacjach czy wydania towaru. Na konkretnych przykładach zaprezentujemy, jak szukać optymalizacji pracując na zwykłym arkuszu Excela.
 
Przyjrzyj się praktykom zarządzania logistyką innych menedżerów i przełóż je z sukcesem na swoją firmę.
 
Kiedy warto skorzystać z zewnętrznego wsparcia dla procesów logistycznych? Jak wyczuć odpowiedni moment na rozpoczęcie rozmów z potencjalnymi kontrahentami, żeby nie działać pod presją czasu?
 
Ograniczając koszty funkcjonowania magazynu zmniejszasz koszty całej logistyki. Oszacuj po jakim czasie zwróci Cię inwestycja w nowoczesne źródła światła, ogrzewania i chłodzenia i na jakie oszczędności możesz liczyć decydując się na nowe technologie ładowania akumulatorów do widlaków.
 
PANEL III – LOGISTYK A KOMPETENCJE MENEDŻERSKIE
 
Jak wynika z badań czasopisma „Logistyka a Jakość” zaledwie jedna trzecia menedżerów logistyki ma kierunkowe wykształcenie. W trakcie warsztatów LogDays skoncentrujemy się na tych kompetencjach, które są w pracy szefów logistyki niezbędne.
 
Dowiedz się jak obcować z członkiem zarządu i skutecznie forsować trudne decyzje dotyczące logistyki, które przełożą się na sukces całej firmy?
Nie musisz spowiadać się szefom innych działów z decyzji, które są dla nich niewygodne. Jak stać się liderem prac międzydziałowych związanych z przepływem towarów.
 
Wielozadaniowość to sztuka – eksperci nauczą Cię, jak równocześnie kierować kilkoma zadaniami i nie tracić całościowego spojrzenia na logistykę?
 
Na konkretnych przykładach pokażemy, jak pogodzić analityczne myślenie, niezbędne w logistyce, z jasnym i zwięzłym przekazywaniem komunikatów pracownikom, współpracownikom i kontrahentom?
 
PANEL IV – LOGISTYK A PRACOWNICY
 
Żadne inne stanowisko w firmie nie wymaga w codziennej pracy tak dużych umiejętności socjotechnicznych. Sprawny logistyk nie może operować tylko cyframi. Musi też wykorzystywać w swojej pracy odpowiednie emocje.   
 
Nie możesz odpowiadać za wszystko, zawsze i wszędzie. Potrzebujesz sprawnego zespołu podwładnych, którym powierzysz operacyjne zarządzanie magazynem? Jak dostosować zespół pracownik do Ciebie, a nie Ciebie do zespołu – jak ich dobierać i ułożyć z nimi dalszą współpracę?
 
Przećwicz sprawdzone techniki, dzięki którym negocjacje kontraktów z przewoźnikami i dostawcami zwiększą Twoje szanse na bezproblemową współpracę.
 
Bez wypalenia zawodowego, czyli jak wywoływać w pracownikach entuzjazm i  pełne zaangażowanie, które jest niezbędne w trakcie zwiększonych obrotów?
 
Jaki system pracy, wynagrodzenia i premiowania na magazynie sprawdzi się najlepiej, kiedy chcesz poprawić wskaźniki efektywności procesów magazynowych i nie wywołać buntu załogi?
 
PANEL V – LOGISTYK A BEZPIECZEŃSTWO 
 
Chociaż nie wszyscy szefowie logistyki są bezpośrednio odpowiedzialni za zatowarowanie magazynu i tak czują dużą odpowiedzialność finansową. Poczuj się bezpieczniej wdrażając procedury, które zminimalizują straty magazynowe do absolutnego minimum.
 
Sprawdź czy wystarczająco zabezpieczasz się przed brakami na magazynie – przeanalizuj krok po kroku swoją strategię zabezpieczania towaru przed kradzieżą i znajdź w niej najsłabsze ogniwa.
 
Z danych PiP wynika, że w trakcie zwiększonych wysyłek dwukrotnie zwiększa się ryzyko wypadków i kolizji z udziałem wózków widłowych. Dowiedź się jak działają i czy są Ci naprawdę potrzebne systemy antykolizyjne, dzięki którym już sekundę po kolizji dostaniesz o tym informację SMS.
 
Czym się kierować oceniając wiarygodność przewoźnika? Zdaniem ekspertów pozytywne referencje to dzisiaj zdecydowanie za mało. Jakie procedury weryfikujące dostawców sprawdzą się w Twojej firmie? Jak przeprowadzić anonimowy au...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy