Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

5 maja 2020

NR 4 (Sierpień 2018)

Kurs na dystrybucję wielokanałową. Organizujemy Profesjonalne Warsztaty Magazynowe w Centrum Dystrybucji IKEA

0 24

Wizyta „Nowoczesnego Magazynu”z projektem Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych w Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach coraz bliżej. 12 września br. będziemy sprawdzać, jak zmieniło się CD IKEA po trzech latach od naszych ostatnich odwiedzin. A zmian jest naprawdę sporo…

Profesjonalne Warsztaty Magazynowe w CD IKEA to już właściwie tradycja. Po raz pierwszy wraz z ich Gospodarzem – IKEA Distribution Services – zaprosiliśmy uczestników do Jarost w 2013 r. Wówczas wszystko było nowością – zarówno dla nas, organizatorów, jak i dla uczestników. Kolejne wspólne spotkanie odbyło się pod koniec 2015 r. i podobnie jak nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, tak i CD zastaliśmy już odmienione. 2018 r. IKEA Distribution Services rozpoczęło od uruchomienia w Jarostach Centrum Dystrybucji do Klienta (CDC). To nowe rozwiązanie logistyczne, które zapewnia realizację zamówień składanych przez internet i wysyłkę bezpośrednio do klientów w Polsce. To jednak nie jedyna zmiana, która miała miejsce od 2015 r. Warsztaty tradycyjnie podzielone są na dwie części. Część teoretyczną poprowadzą Piotr Romański i Sebastian Kaczmarski (menedżer Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach IKEA Distribution Services S.A.). W części praktycznej odwiedzimy Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach. Wygodne obuwie obowiązkowe! 

Program warsztatów

Odpowiedzi logistyki na sprzedaż wielokanałową ikea

 • Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach i jego miejsce w strukturze łańcucha dostaw.
 • Różne funkcje biznesowe pod dachem jednego centrum dystrybucyjnego – jak je pogodzić, by stworzyć sprawnie funkcjonujący „organizm” logistyczny?
 • Centrum Dystrybucji do Klienta (CDC) – etapami przez projekt Dystrybucja Wielokanałowa, który prowadzi pod dach magazynu w Jarostach.
 • Jak IKEA pogodziła operacyjnie realizację zamówień klientów składane w sklepach i przez internet z jednego miejsca?
 • Kartonowe paper-boxy – jak IKEA przestawiła siebie i partnerów logistycznych na wysyłkę do klientów towarów w specjalnych kartonach, które zastąpiły palety drewniane i stalowe? 
 • 100 000 zamówień klientów w pierwszym roku CDC – co pozwoli zapanować IKEA nad zwiększoną liczbą operacji?

Dwa automaty, czyli o infrastrukturze dopasowanej do potrzeb i specyfiki procesów logistycznych ikea

 • Automatyka magazynowa dopasowana do potrzeb operacji logistycznych – jak radzi sobie z tą kwestią IKEA, która pierwszy magazyn półautomatyczny uruchomiła w 2001 r., drugi – w 2011 r., a w 2015 r. zdecydowała się na pełną automatyzację tej pierwszej instalacji?
 • Utrzymanie obiektu i instalacji automatycznych – jak IKEA w ujęciu rocznym planuje prace, egzekwuje postanowienia i rozlicza cele? 
 • Bezpieczeństwo pracy i ciągłości działania instalacji – jakie nowoczesne systemy zabezpieczeń wykorzystywane są  w CD IKEA w Jarostach.

Magazyn pełnopaletowy i e-commerce w jednym wms-ie

 • Poznaj zasady wsparcia planowania wysyłek w systemie magazynowym, strategie kompletacyjne i wsparcie procesu kompletacji dla zamówień e-commerce i obsługa zwrotów.
 • Planowanie i wykonania operacji magazynowych oraz wymiana danych z otoczeniem – trzy możliwości automatyzacji procesów z wykorzystaniem WMS.
 • Jak Astro WMS® od Consafe Logistics wspiera procesy e-commerce m.in. w centrum dystrybucji IKEA?

Warsztaty poprowadzą:

Piotr Romański, kierownik projektu Multichannel Distribution IKEA Distribution Services S.A.

W logistyce już od 17 lat. W IKEA rozpoczął pracę w 2005 r. Od 2010 r. pracował na stanowiskach menedżerskich w Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach. W 2016 r. objął stanowisko kierownika projektu Multichannel Distribution i odpowiada za rozwój wielokanałowej dystrybucji w Polsce oraz krajach Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Sebastian Kaczmarski, menedżer Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach IKEA Distribution Services S.A.

Z logistyką magazynową jest związany od ponad 7 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Grupie Raben, gdzie rozwijał współpracę z klientami FMCG z branży food oraz non-food. Od 2015 r. był odpowiedzialny za całość procesów magazynowych oraz co-packingo...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy