Autor: Redakcja

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Automatyzacja kompletacji kluczem do wzrostu produktywności

Uznany producent urządzeń transportu wewnętrznego zwrócił się do firmy Mecalux o wsparcie w zakresie wyposażania swojego centrum logistycznego w Ancenis we francuskim regionie Kraj Loary. Dzięki wdrożonemu rozwiązaniu firma zwiększyła pojemność magazynową o 130% i znacząco usprawniła kompletację zamówień na części zamienne.

Czytaj więcej

Jak automatyzacja może wzmocnić siłę roboczą w magazynie

Gdyby zrobić szybki przegląd polskiej branży intralogistycznej i tego, dokąd zmierza dzięki automatyzacji, prawdopodobnie pokazałby on szereg punktów obejmujących szerokie spektrum wyzwań, a także to, gdzie firmy znajdują się w swoich decyzjach dotyczących transformacji. Niektóre wyzwania byłyby unikalne dla poszczególnych sektorów, które obsługują, tak jak ich własne finanse i cele strategiczne, a także szczegóły dotyczące ich zakładów. Jednak uniwersalnym wyzwaniem, przed którym stoi wiele firm na całym świecie, jest brak wykwalifikowanego personelu.

Czytaj więcej

Proekologiczne rozwiązania na rynku palet

CHEP Europe wprowadza nowe palety Q+. Są to pierwsze palety wystawowe w historii firmy wykonane w 100% z pokonsumenckich odpadów plastikowych. Specjalizująca się w rozwiązaniach w zakresie łańcucha dostaw firma CHEP nieustannie wprowadza na rynek innowacyjne produkty i usprawnia obsługę klienta, równocześnie dbając o ekologiczne podejście w branży logistycznej.

Czytaj więcej

Nowy wózek prowadzony wysokiego podnoszenia Clark SWX16. Niezrównana zwrotność i bezpieczeństwo obsługi

Clark wprowadził na rynek nowy wózek prowadzony wysokiego podnoszenia z technologią litowo-jonową. Model SWX16 o udźwigu 1,6 t nadaje się do transportu i magazynowania towarów na krótkich dystansach w przemyśle, handlu i dystrybucji. Dzięki niezwykłej zwrotności kompaktowy wózek wysokiego podnoszenia jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o szybkie i bezpieczne przenoszenie towarów w ograniczonych przestrzeniach czy to w strefie wstępnej magazynu, czy na wysokim regale.

Czytaj więcej

Chińskie wózki widłowe w Polsce: rosnąca konkurencja dla zachodnich gigantów

Współczesne przedsiębiorstwa operują w dynamicznym otoczeniu, które jest poddawane stałym zmianom i wyzwaniom. Koniunktura rynku oraz zmieniające się otoczenie biznesowe mają istotny wpływ na decyzje zakupowe firm dotyczące m.in. wózków widłowych – niezastąpionych narzędzi w procesach magazynowania, produkcji i logistyce.

Czytaj więcej

Nowe centrum logistyczne na Pomorzu. To szansa na usprawnienie transportu

Dobra wiadomość dla branży spedycyjnej. Na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego (PCI), nieopodal terminala Baltic Hub, rozpoczęła się budowa nowego centrum logistycznego. – Polskie porty, zwłaszcza w Gdańsku i Gdyni, odgrywają istotną rolę w obszarze transportu kontenerowego w Europie Środkowo-Wschodniej, dlatego ta inwestycja jest niezwykle ważna dla ich rozwoju i utrzymania wiodącej roli – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.  

Czytaj więcej

Targi Rozwiązań Transportowych 4Poland

Na początku czerwca na podkieleckim Autorodmie Jastrząb byliśmy uczestnikami szóstej edycji Targów Rozwiązań Transportowych 4Poland, organizowanych przez Volvo Truck Polska. Wydarzenie miało na celu zaprezentowanie wyników firmy oraz efektów działań proekologicznych. Organizatorzy podkreślali swoje zaangażowanie w redukcję emisji gazów cieplarnianych i promowanie zrównoważonego rozwoju, a prezentacja elektrycznych samochodów ciężarowych była jednym z głównych punktów programu, podkreślającym rosnącą rolę pojazdów elektrycznych w branży transportowej.

Czytaj więcej

Rewolucyjne trendy i nowe perspektywy na targach MODERNLOG 2023

Liderzy rynku wśród wystawców, prezentacja nowoczesnych rozwiązań intralogistycznych, rozmowy o aktualnych kierunkach rozwoju dla logistyki oraz spojrzenia w przyszłość – tak w skrócie można podsumować Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG.

Czytaj więcej

Jak usprawnić micro-fulfillment?

W branży logistycznej widoczny jest rosnący trend micro-fulfillment. Strategia ta pozwala sprzedawcom detalicznym usprawniać procesy oraz przekłada się na komfort, szybką dostawę i ograniczenie kosztów logistycznych. Pandemia nasiliła rozwój koncepcji micro- -fulfillment. W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby klientów sprzedawcom jeszcze bardziej zaczęło zależeć na tym, żeby otrzymali oni zakupione produkty w jak najkrótszym czasie. Z jakimi wyzwaniami mierzą się sprzedawcy detaliczni i jakie działania mogą usprawnić micro-fulfillment?

Czytaj więcej