Autor: Redakcja

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jakie są rodzaje magazynów i który z nich wybrać?

Branże handlowa i transportowa prężnie się rozwijają, aby mogły wydajnie funkcjonować, potrzebne są różnego rodzaju magazyny. Część z tych obiektów nie służy wyłącznie do przechowywania towarów, ich pracownicy zajmują się też realizacją zamówień czy obsługą zwrotów. Najnowocześniejsze nieruchomości magazynowe zapewniają klientom kompleksową obsługę będącą realnym wsparciem dla handlu online. Jak wśród bogatego wyboru różnego rodzaju powierzchni magazynowych wybrać tę, która będzie idealna dla naszego biznesu?

Czytaj więcej

Abonament dla firm - jakie korzyści daje w dostawie e-commerce?

Zmienność popytu, sezonowe wahania sprzedaży, nieprzewidywalne koszty wysyłki - to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi borykają się sklepy internetowe. InPost proponuje rozwiązanie tych problemów za pomocą abonamentu dla firm, który gwarantuje stałe koszty i usprawnia proces wysyłki. Poznaj abonament kurierski dla firm!

Czytaj więcej

Konfekcjonowanie jako klucz do sukcesu w e-commerce: nowoczesne strategie fulfillment

Handel elektroniczny rozwija się dynamicznie. Konkurencja na rynku jest zacięta, firmy poszukują nowych sposobów na wyróżnienie się i zbudowanie trwałej relacji z klientami. Jednym z kluczowych elementów, który może znacząco wpłynąć na sukces w branży e-commerce, jest konfekcjonowanie. Jest to proces, który nie tylko chroni produkt przed uszkodzeniem, ale także tworzy pierwsze wrażenie marki w oczach konsumenta. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego konfekcjonowanie jest tak ważne i jak nowoczesne strategie fulfillment mogą przyczynić się do sukcesu firmy działającej w e-commerce.

Czytaj więcej

Zmywarki do zabudowy firmy BOSCH - ranking

Bosch to jeden z najlepiej ocenianych producentów AGD. Użytkownicy w recenzjach podkreślają bezawaryjność urządzeń, a także - łatwe sterowanie i innowacyjne technologie. Zobacz, jaka zmywarka do zabudowy tej marki będzie najlepszym zakupem do twojej kuchni!

Czytaj więcej

Udana edycja Targów Taropak 2023

Ponad 10 tys. zwiedzających, 100 wystawców, liczne nowości i premiery – tak wyglądały Targi Taropak 2023 odbywające się 27–29 września! Targowi goście mieli okazję wzięcia udziału w konferencjach branżowych, a także zapoznania się z najnowszymi trendami i technologiami związanymi z opakowaniami.

Czytaj więcej

Półautomatyczny system magazynowania

System Pallet Shuttle pozwala zwiększyć pojemność magazynu, usprawnić tempo wejść i wyjść towarów oraz uzyskać wyższą liczbę składowanych jednostek magazynowych.

Czytaj więcej

REUSE, REPAIR, RECYCLE – trzy filary otwartego poolu paletowego EPAL

Otwarty pool europalet EPAL to doskonały przykład gospodarki obiegu zamkniętego, który opiera się na trzech filarach: REUSE, REPAIR i RECYCLE. Takie podejście do biznesu pozwala uzyskiwać wiele korzyści, w tym zmniejszenie liczby odpadów, ochronę środowiska i zwiększenie efektywności operacyjnej.

Czytaj więcej

Jak zacząć swoją przygodę z robotyką korzystając z Arduino i Raspberry Pi?

Zapraszamy do świata robotyki! Dowiedz się, jak rozpocząć przygodę z Arduino i Raspberry Pi, zrozum podstawy, osiągnij swoje pierwsze projekty i poznaj przyszłość tego fascynującego dziedzictwa.

Czytaj więcej

Automatyzacja kompletacji kluczem do wzrostu produktywności

Uznany producent urządzeń transportu wewnętrznego zwrócił się do firmy Mecalux o wsparcie w zakresie wyposażania swojego centrum logistycznego w Ancenis we francuskim regionie Kraj Loary. Dzięki wdrożonemu rozwiązaniu firma zwiększyła pojemność magazynową o 130% i znacząco usprawniła kompletację zamówień na części zamienne.

Czytaj więcej

Jak automatyzacja może wzmocnić siłę roboczą w magazynie

Gdyby zrobić szybki przegląd polskiej branży intralogistycznej i tego, dokąd zmierza dzięki automatyzacji, prawdopodobnie pokazałby on szereg punktów obejmujących szerokie spektrum wyzwań, a także to, gdzie firmy znajdują się w swoich decyzjach dotyczących transformacji. Niektóre wyzwania byłyby unikalne dla poszczególnych sektorów, które obsługują, tak jak ich własne finanse i cele strategiczne, a także szczegóły dotyczące ich zakładów. Jednak uniwersalnym wyzwaniem, przed którym stoi wiele firm na całym świecie, jest brak wykwalifikowanego personelu.

Czytaj więcej

Proekologiczne rozwiązania na rynku palet

CHEP Europe wprowadza nowe palety Q+. Są to pierwsze palety wystawowe w historii firmy wykonane w 100% z pokonsumenckich odpadów plastikowych. Specjalizująca się w rozwiązaniach w zakresie łańcucha dostaw firma CHEP nieustannie wprowadza na rynek innowacyjne produkty i usprawnia obsługę klienta, równocześnie dbając o ekologiczne podejście w branży logistycznej.

Czytaj więcej

Nowy wózek prowadzony wysokiego podnoszenia Clark SWX16. Niezrównana zwrotność i bezpieczeństwo obsługi

Clark wprowadził na rynek nowy wózek prowadzony wysokiego podnoszenia z technologią litowo-jonową. Model SWX16 o udźwigu 1,6 t nadaje się do transportu i magazynowania towarów na krótkich dystansach w przemyśle, handlu i dystrybucji. Dzięki niezwykłej zwrotności kompaktowy wózek wysokiego podnoszenia jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o szybkie i bezpieczne przenoszenie towarów w ograniczonych przestrzeniach czy to w strefie wstępnej magazynu, czy na wysokim regale.

Czytaj więcej