Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

29 maja 2019

Smurfit Kappa ogłasza zwycięzców konkursu Better Planet Packaging Design Challenge

0 259
Konkurs, w ramach którego wpłynęło ponad 300 zgłoszeń, był częścią dążenia firmy do stworzenia platformy współpracy w celu rozwiązania jednego z największych wyzwań w branży opakowaniowej - zmniejszenia ilości odpadów niepodlegających recyklingowi, które są wytwarzane każdego dnia.

Pierwszym wyzwaniem było opracowanie alternatywy dla folii kurczliwej, którą owija się palety w celu zapewnienia ich stabilności podczas transportu i przechowywania.

Zwycięzcą tego wyzwania został Eric Haas, niezależny projektant produktów i opakowań z Niemiec. Eric wpadł na pomysł stworzenia struktury przypominającej siatkę, wykonanej z papieru, która zabezpieczałaby ładunki na paletach o różnych kształtach i rozmiarach. Dodatkowymi korzyściami są elastyczność i możliwość ponownego użycia siatki zamiast jej natychmiastowego wyrzucenia, tak jak w przypadku folii kurczliwej.

Podobało mi się, że wyzwanie dotyczy kwestii zrównoważonego rozwoju. Był to iteracyjny proces innowacji i z radością przyjąłem wiadomość, że mój pomysł został nagrodzony główną nagrodą. Jestem zachwycony potencjałem, jaki tkwi w moim zgłoszonym projekcie i nie mogę się doczekać, aż zostanie rozwinięty - mówił Eric Haas o swoim zwycięskim projekcie.

Drugim wyzwaniem było opracowanie opakowania na czekoladki wykonanego w 100% z papieru i z zabezpieczeniem termicznym, które można wykorzystać w kanale e-commerce.

Zwyciężczynią tego wyzwania została Kerstin Fischbacher, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Kerstin, pochodząca z Austrii, przedstawiła innowacyjny pomysł na produkt do izolacji termicznej wykonany z masy papierniczej, którą formuje się w sposób podobny do ekspandowanego polistyrenu (EPS). Mimo wielu podobieństw produktu do EPS pod względem właściwości termoizolacyjnych, można go w pełni poddać ponownemu przetworzeniu w istniejącym systemie recyklingu p...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy