Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

5 maja 2020

NR 4 (Sierpień 2018)

Strzał w dziesiątkę z Modern Warehouse. Zapowiedź X Ogólnopolskiego Kongresu Magazynowania i Logistyki Modern Warehouse

0 27

Przed nami jubileuszowa, 10. edycja Ogólnopolskiego Kongresu Magazynowania i Logistyki Modern Warehouse. 13-14 listopada br. spotykamy się w Airport Hotel Okęcie w Warszawie. Sprawdzimy nie tylko to, co wydarzyło się na rynku logistycznym przez ostatni rok, ale pokusimy się o refleksję nad ostatnią dekadą.

Jeżeli jesteś:

 • dyrektorem/kierownikiem/menedżerem centrum dystrybucyjnego lub magazynu,
 • dyrektorem ds. zaopatrzenia, specjalistą ds. gospodarki materiałowej,
 • członkiem zarządu/dyrektorem/kierownikiem ds. logistyki,
 • osobą decyzyjną chcącą poszerzyć wiedzę na temat usprawnień, które można wprowadzić w firmie, stosując nowoczesne rozwiązania magazynowe,
 • kongres Modern Warehouse jest właśnie dla Ciebie!

Lokalizacja: Airport Hotel Okęcie

Czterogwiazdkowy Airport Hotel Okęcie usytuowany jest zaledwie 1 km od warszawskiego lotniska i 6 km od Dworca Centralnego. W hotelu mieści się kilka restauracji, w których serwowane są dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Z usytuowanego na 10. piętrze lokalu Aviator Bar & Lounge można podziwiać panoramiczne widoki na Warszawę i lotnisko. Za dodatkową opłatą goście hotelu Airport Hotel Okęcie mogą korzystać z centrum odnowy biologicznej, które oferuje łaźnię parową, prysznic wrażeń oraz kąpiele błotne. Na miejscu można również zamówić masaż. W cenę zakwaterowania wliczone jest korzystanie z siłowni. 

Program kongresu modern warehouse

PANEL JUBILEUSZOWY – Z perspektywy w perspektywy

Dziesięć lat minęło, od kiedy każdego roku w stolicy w listopadzie spotykamy się na  Ogólnopolskim Kongresie Magazynowania i Logistyki Modern Warehouse. Zegar tyka. Jakie zmiany w rodzimej logistyce przyniosła ta dekada? Na co bezwzględnie należy się szykować? Wspólnie zrobimy krok w tył i krok w przód, żeby to zweryfikować.

PANEL I – Automatyzacja procesów źródłem sukcesów

O automatyzacji procesów magazynowych powiemy po raz wtóry, bo nie zmieniła się rzeczywistość rynku pracy i automatyzacja pozostaje właściwą drogą, jeśli w naszej perspektywie jest rozwój przedsiębiorstwa. 

 • Dylematy na etapie projektowania okiem praktyka – jaki poziom automatyzacji będzie odpowiedni dla przedsiębiorstw o różnej skali i specjalizacji? Integracja zautomatyzowanego magazynu z istniejącym systemem ERP – przygotuj się na błędy, których nie unikniesz, ale możesz zminimalizować ich skutki.
 • Wirtualny magazyn – jak go stworzyć i umożliwić rezerwację towaru bez jego fizycznej relokacji?
 • Automatyzacja na żywym organizmie – poznaj doświadczenia firm, które mają za sobą automatyzację, i przekonaj się, jak umiejętnie przeprowadzić projekt automatyzacji procesów bez negatywnych skutków na bieżące operacje.
 • Automatyzacja nie wypiera, lecz wspiera zasoby ludzkie – jak przekonać pracowników do współpracy z automatami? Jak zarządzać zmianą w organizacji, kiedy mamy do czynienia z transformacją wykonawstwa pracy do nadzoru technologii?

PANEL II – Nowy magazyn w nowych realiach rynkowych

Czy nowa Ustawa o specjalnych strefach ekonomicznych rozwiąże worek inwestycji magazynowych na mapie Polski? Jakie czynniki rynkowe mogą wyhamować budowę nowego obiektu? A może wcale nie warto się przeprowadzać, a lepiej przeorganizować powierzchnię magazynową?

 • Cała Polska specjalną strefą ekonomiczną – poznaj wszystkie praktyczne aspekty nowej ustawy dla branży logistycznej. Dowiedz się od ekspertów, jak nowe przepisy wpłyną dostęp do lokalizacji magazynowych.
 • Nowy magazyn w dotychczasowym obiekcie – jak zreorganizować powierzchnię magazynową? Jakie modyfikacje dopuszczają w swoich obiektach zarządcy nieruchomości?
 • Nie bój się – negocjuj warunki i ceny. Tajniki skutecznych negocjacji z deweloperem, czyli jak rozmawiać o warunkach najmu powierzchni magazynowej, by wilk był syty i owca cała?
 • W pogoni za najemcą – na jakie powierzchnie magazynowe jest popyt i dokąd zmierza rynek? Przykłady rozwiązań magazynowych z Europy Zachodniej.

PANEL III – Logistyka otwarta na pracownika

„Znalezienie i zatrzymanie najlepszych pracowników jest najbardziej wartościową zdolnością” – powiedział John D. Rockefeller. Sęk w tym, jak to zrobić… Kilka sprawdzonych przykładów czeka na uczestników naszego kongresu.

 • Nie taki związek straszny – jak dobrze współpracować i komunikować się ze związkami zawodowymi w centrum dystrybucji?
 • Jak poprawnie wdrożyć standardy obsługi klienta wewnętrznego, by wraz z nimi rosła satysfakcja i jakość współpracy międzydziałowej?
 • Międzykulturowe niuanse w międzynarodowych zespołach pracowników – jak sprawnie zorganizować pracę magazynu już na etapie rekrutacji obcokrajowców?
 • Czy Lean Management w magazynie odpowiedzią na problemy kadrowe? – jak wspólnie z pracownikami doskonalić procesy, zyskując ich zaufanie i zaangażowanie?
 • W pętli ciągłych szkoleń – sprawdzone strategie na wdrażanie nowych pracowników do obsługi procesów logistycznych w czasach wysokiej rotacji. Jak szkolić „nowych”, żeby jak najszybciej byli pełnowartościowymi pracownikami w magazynie?

PANEL IV – E-commerce wzywa do transformacji

Doświadczenie klienta detalicznego podnosi oczekiwania dotyczące obsługi tradycyjnego handlu. Adaptacja funkcjonalnoś...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy