Autor: dr Marta Szymborska

Absolwentka filologii polskiej (studia magisterskie i doktoranckie) oraz europejskiej komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła podyplomowe studium PR oraz Akademię Menedżerów CSR. Przez 11 lat zarządzała w Grupie Raben działaniami komunikacyjnymi i CSR w 11 krajach Europy, pracując w centrali na Europę firmy. 
Odpowiadała za stworzenie, wdrożenie i realizację strategii PR, CSR oraz zaangażowania społecznego. 
Od 2017 r. jest odpowiedzialna za działania komunikacyjne i CSR w organizacji GS1, która swoje oddziały posiada w 116 krajach na świecie. Kiedyś kreowała działania na Europę, dziś realizuje światową strategię.
Prowadzi zajęcia z zakresu ESG m.in. na studiach MBA w Akademii Kaliskiej. Autorka ponad 200 publikacji związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz pracy doktorskiej na temat wpływu strategii ESG na wizerunek marki.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

„Zielony” język danych: jak standardy GS1 wspierają zrównoważony rozwój?

Od ponad pół wieku standardy GS1 łączą różne branże i tworzą uniwersalny język biznesu. W erze Przemysłu 4.0 mogą stać się też pomostem do świata zrównoważonego rozwoju i lepszego życia, zgodnie z celami ONZ.
Standardy GS1, choć są niepozornymi nośnikami informacji, tworzą globalny język biznesu. Łączą właściwie wszystkie branże, od produkcji przez handel aż po ochronę zdrowia, umożliwiając przepływ ustandaryzowanych danych. Dostęp do tych danych i ich wykorzystanie od ponad pół wieku zwiększa efektywność wielu procesów biznesowych. To właśnie na podstawie danych można optymalnie zarządzać zapasami i monitorować łańcuch dostaw. Ale spójne i ustandaryzowane dane mogą także kształtować lepszy świat. Jak to możliwe?
 

Czytaj więcej