Dołącz do czytelników
Brak wyników

logtok – rozpoczęliśmy konkretne rozmowy logistyków online

Baza wiedzy | 21 września 2021 | NR 1
0 60

Redakcja „Nowoczesnego Magazynu” we współpracy z Chaingers rozpoczęła zupełnie nowy projekt integrujący logistyków – cykl dyskusji online pod nazwą logtok. Pierwsza dyskusja już za nami, ale spokojnie, kolejne przed Wami! Sprawdźcie, o czym, z kim i dlaczego będziemy rozmawiać. 
 

Świat zmienia się bardzo szybko, a firmy stają przed wyzwaniami coraz bardziej kompleksowych, biznesowych i rynkowych zależności. Strategie, łańcuchy dostaw, cała logistyka zmieniają się w mgnieniu oka. 
logtok w założeniu to żywa dyskusja, wymiana poglądów i perspektyw, której potrzebę zauważyliśmy podczas Kongresu Modern Warehouse 2020. Inicjatywa ta inspirować ma do lepszych działań i rozważnych decyzji. Razem z współtwórcami – firmą doradczą Chaingers i sprawdzonym duetem Bartoszem Jacyną i Łukaszem Musialskim, którzy wcielą się w rolę prowadzących – liczymy, że spotkania te przyniosą wiele przemyśleń, które wpłyną na wzrost znaczenia funkcji logistyki z punktu widzenia biznesu przedsiębiorstw. 
Dobra dyskusja to też wiele punktów widzenia. W cyklu czterech rozmów, w wybrane czwartki o 11.00, spotykamy się w gronie profesjonalistów, którzy reprezentują zarówno logistyków, zarząd, jak i są ekspertami rynkowymi.


Dyskusja #1 – o strategii logistycznej


Pierwsza rozmowa pod hasłem: „Jak logistyka ma „dowieźć” cele strategiczne biznesu?” odbyła się 25 lutego br. Żywiołowo dyskutowaliśmy, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo i niezależność, decydując o kształcie rozwiązań i organizacji. Poruszyliśmy szeroki temat wyboru między outsourcingiem a insourcingiem, który odkrył przed nami wiele ciekawych, a zarazem problematycznych aspektów. Odpowiedzieliśmy również na pytanie: czy warto inwestować w jedno, a może w wiele centrów logistycznych? Podczas tej rozmowy, której partnerem był ROHLIG SUUS Logistics, wypłynęło wiele interesujących wątków, a było to możliwe dzięki:

  • Krzysztofowi Nitschowi, COO, Board Member Marketing Investment Group, 
  • Grzegorzowi Borkowskiemu, dyrektorowi operacyjnemu, członkowi zarządu operacyjnego IGLOTEX, 
  • Romualdowi Jaworskiemu, Strategic Development Manager ROHLIG SUUS Logistics,
  • Arturowi Malarskiemu, Contract Logistics Director CEE/prokurentowi ROHLIG SUUS Logistics. 

Dyskusja #2 – o skalowaniu biznesu 


Jakie konsekwencje niesie automatyzacja? Co pozwoli zachować elastyczność? Jak wdrażać głębokie zmiany przy zachowaniu pełnej operacyjności? Jak uniknąć pułapek niewiedzy i myślenia życzeniowego? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas drugiej rozmowy, która odbędzie się 
15 kwietnia br. pod hasłem: „Jak odpowiedzieć na intensywne zmiany rynkowe dopasowaną logistyką?”


Dyskusja #3 – o stabilnym rozwoju


Jak planować inwestycje w logistyce we właściwym momencie i z właściwymi kompetencjami? – to myśl przewodnia trzeciej rozmowy. 10 czerwca br. poddamy dyskusji wątki dotyczące racjonalnego wdrażania zmian, odpowiedniego czasu na inwestycje, czy ograniczania ryzyka. 


Dyskusja #4 – o konflikcie priorytetów


W ostatniej rozmowie, która będzie miała miejsce 9 września br., poruszymy szeroki temat wyznaczania priorytetów i tego, jakie znaczenie ma merytoryczna dyskusja pomiędzy magazynem i logistykami a sprzedażą i produkcją. Dowiemy się, jak zadbać o konstruktywny rezultat dyskusji, jak zabezpieczyć skuteczność rozwiązań i jak podejmować decyzje wysokiej jakości?

Przysłuchaj się dyskusjom – zgłoś się na www.logtok.pl. Twój udział w tym wydarzeniu jest BEZPŁATNY! 

Warsztaty poprowadzą:

Bartosz Jacyna
Executive Vice President
Busines...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy