Dział: W BRANŻY

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nowy wózek prowadzony wysokiego podnoszenia Clark SWX16. Niezrównana zwrotność i bezpieczeństwo obsługi

Clark wprowadził na rynek nowy wózek prowadzony wysokiego podnoszenia z technologią litowo-jonową. Model SWX16 o udźwigu 1,6 t nadaje się do transportu i magazynowania towarów na krótkich dystansach w przemyśle, handlu i dystrybucji. Dzięki niezwykłej zwrotności kompaktowy wózek wysokiego podnoszenia jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o szybkie i bezpieczne przenoszenie towarów w ograniczonych przestrzeniach czy to w strefie wstępnej magazynu, czy na wysokim regale.

Czytaj więcej

Chińskie wózki widłowe w Polsce: rosnąca konkurencja dla zachodnich gigantów

Współczesne przedsiębiorstwa operują w dynamicznym otoczeniu, które jest poddawane stałym zmianom i wyzwaniom. Koniunktura rynku oraz zmieniające się otoczenie biznesowe mają istotny wpływ na decyzje zakupowe firm dotyczące m.in. wózków widłowych – niezastąpionych narzędzi w procesach magazynowania, produkcji i logistyce.

Czytaj więcej

Nowe centrum logistyczne na Pomorzu. To szansa na usprawnienie transportu

Dobra wiadomość dla branży spedycyjnej. Na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego (PCI), nieopodal terminala Baltic Hub, rozpoczęła się budowa nowego centrum logistycznego. – Polskie porty, zwłaszcza w Gdańsku i Gdyni, odgrywają istotną rolę w obszarze transportu kontenerowego w Europie Środkowo-Wschodniej, dlatego ta inwestycja jest niezwykle ważna dla ich rozwoju i utrzymania wiodącej roli – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.  

Czytaj więcej

Rohlig SUUS Logistics woli Outstanding od Excellent

Rohlig SUUS będzie głównym najemcą w MDC2 Park Gliwice – według prognoz najbardziej zielonym i najwyżej ocenianym projekcie magazynowym w Polsce w zakresie certyfikacji „BREEAM New Construction Outstanding”.

MDC² Park Gliwice zlokalizowany jest u zbiegu autostrad A4 i A1 w Gliwicach na Górnym Śląsku.
 

Czytaj więcej

Fresh Logistics rozbudowuje centrum logistyczne w Robakowie k. Poznania

W Wielkopolsce powstała nowoczesna hala magazynowa służąca do przeładunku towarów świeżych w temperaturze kontrolowanej tzw. cross-dock o powierzchni ponad 2300 m2. Dzięki nowej inwestycji centrum dystrybucyjne w Robakowie dysponuje obecnie magazynem tranzytowym liczącym blisko 4300 m2.

Czytaj więcej

Logicor wspiera rozwój firmy Mauser Poland

18 maja 2023 r., Logicor, wiodący właściciel i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, zakończył rozbudowę części logistyczno-biznesowej dla dotychczasowego klienta Mauser Polska. Na obejmującą niemal 5 tys. m2 inwestycję złożyło się 4,1 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej i 134 m2 powierzchni biurowej. Całość będzie liczyć ponad 9 tys. m2.

Czytaj więcej

Chłodzenie cieczą – ekologiczna przyszłość centrum danych

W związku z postępującą cyfryzacją wzrosło zapotrzebowanie na przetwarzanie informacji, a tym samym na zapewnienie ciągłości działania cyfrowej infrastruktury. W 2022 r. rynek klimatyzacji precyzyjnej dla centrów danych osiągnął wartość 3,5 mld dol. Szacuje się, że do 2026 r. będzie to już 6 mld dol. Ten wyjątkowy wzrost rynku odzwierciedla fakt, że w wielu przypadkach potrzebne są nowe technologie, aby nadążyć za zmianami. Jedną z nich jest chłodzenie cieczą, które staje się coraz bardziej popularne i jest szczególnie skuteczne w przypadku obliczeń o wysokiej gęstości danych wymaganych przez nowe zastosowania, takie jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Chłodzenie centrum danych cieczą stanowi także bardziej ekologiczną alternatywę do wykorzystywania powietrza.

Czytaj więcej

Nowy algorytm CHEP zwiększa liczbę odzyskanych palet w Europie o 500 tys. rocznie

Firma zajmująca się współdzieleniem palet wprowadza najlepszy w branży system do zarządzania relacjami z klientami, optymalizując procesy odbioru palet oraz możliwości cyfrowe w całej organizacji.

Czytaj więcej

Grupa Żabka inwestuje w logistykę nowej generacji

W roku jubileuszu 25-lecia firma otworzyła jedno z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Europie.

Czytaj więcej