Mecalux Sp. z o. o.

Katalog firm

Dane podstawowe:

Nazwa:
Mecalux Sp. z o. o.
Adres:
ul. Wyczółkowskiego 125
Gliwice
Telefon:
+48 32 331 69 66
  • O firmie
O firmie

MECALUX jest jednym z liderów na światowym rynku systemów składowania. Obecny na polskim rynku od ponad 10 lat gliwicki zakład produkcyjny jest największą polską fabryką konwencjonalnych i automatycznych systemów składowania. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci biur handlowych, gronu wykwalifikowanych doradców oraz inżynierów, firma MECALUX Sp. z o.o. oferuje szybką i sprawną obsługę na terenie całej Polski oraz Europy. 

Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży oraz świadczeniu usług związanych z regałami oraz automatyką magazynową. Jako jeden z niewielu producentów oferuje bardzo szeroki asortyment produktów: całą gamę regałów paletowych, półkowych oraz innych rozwiązań magazynowych jak podesty, pomosty czy regały wspornikowe, rozwiązania półautomatyczne (np. wózek wahadłowy Radio-shuttle), oprogramowanie zarządzające magazynami (Easy WMS) oraz paletowe i pojemnikowe magazyny automatyczne. 

Istotnym elementem oferty spółki jest generalne wykonawstwo projektów dotyczących budowy obiektów magazynowych. Biorąc na siebie ciężar organizacji wszelkich formalności oraz kompleksowej koordynacji szerokiego zakresu prac nad projektami budowlanymi, MECALUX umożliwia swoim klientom zamawianie magazynów "pod klucz". Za przygotowanie planów każdej inwestycji w oparciu o indywidualne wytyczne klienta odpowiedzialny jest kilkudziesięcioosobowy dział projektowy firmy. Kontrolę nad pracą wszystkich zespołów i podwykonawców odpowiedzialnych za postępy w budowie oraz nad sprawną i planową realizacją inwestycji, sprawują oddelegowani do tego celu kierownicy projektu.

Firma MECALUX posiada wszelkie niezbędne certyfikaty dotyczące projektowania, produkcji i obsługi (ISO 9001, ISO 14001, TÜV-GS), jak również atest higieniczny przyznawany przez Zakład Higieny Komunalnej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Na większość oferowanych produktów oraz montaż udziela 5-letniej gwarancji, jak również zapewnia pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Połączenie tych elementów decyduje o stworzeniu warunków idealnych do osiągania wymaganych przez klientów standardów jakości oraz czyni z firmy MECALUX Sp. z o.o. partnera zapewniającego wykonanie całości robót niezbędnych do realizacji danej inwestycji niezależnie od jej wielkości, z gwarancją profesjonalnego i efektywnego przeprowadzenia całego procesu. Różnorodność produkowanych rozwiązań magazynowych decyduje o tym, iż dostarczane systemy stanowią kombinację profesjonalnych rozwiązań koncepcyjnych i technicznych, przeznaczonych zarówno do małych magazynów czy sklepów, jak również do wielkopowierzchniowych centrów logistycznych.

Przypisy