Dział: Katalog firm

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Logis

Czytaj więcej

Wybierając lokalizację magazynu, decydujemy się na pracowników

Jednym z najbardziej istotnych czynników mających wpływ na decyzję o inwestycji magazynowej bądź produkcyjnej w danej lokalizacji jest jakość zasobów kadrowych i ich dostępność. Ważna jest także ogólna charakterystyka rynku pracy, na którym inwestycja ma być realizowana, w tym: wysokość bezrobocia, wysokość zarobków, uczelnie i szkoły kształcące młodzież, ich profil i kierunki kształcenia, infrastruktura komunikacyjna ułatwiająca dojazd do miejsca pracy, oferta zatrudnienia kształtowana przez już funkcjonujące na danym terenie firmy. Należy zatem zastanowić się, jakie potrzeby ma nasza organizacja i jakich kompetencji będzie potrzebować.

Czytaj więcej

Pełną rurą na trzy zmiany

Ciekawy przykład rozwiązania logistycznego można znaleźć w niemieckim mieście Hamm. Produkty niemieckiego zakładu Mannesmann Fuchs Rohr GmbH przysparzają niejednego logistyka o zawrót głowy. Pojedyncza rura stalowa może ważyć 5,3 tony. Do tego dochodzą znaczne wymiary: 
61 centymetrów średnicy zewnętrznej, 18 metrów długości.

Czytaj więcej

Automatyka magazynowa

Elettric80 nie zgadza się z poglądem, że tylko firmy produkcyjne osiągają korzyści z automatyki. Także centra dystrybucyjne mogą zostać zautomatyzowane przy wykorzystaniu LGV — wózków sterowanych laserowo. Zwiększy to wydajność magazynową i bezpieczeństwo, przy jednoczesnej redukcji kosztów. Jedną ze znaczących i często wykorzystywanych zalet systemów LGV firmy Elettric80 jest możliwość wdrożenia ich w istniejących magazynach, bez potrzeby wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji, albo też wprowadzając niewielkie zmiany. W konsekwencji inwestycja jest mało uciążliwa dla budżetu i szybko się zwraca. 

Czytaj więcej

Jak obniżyć koszty obrotu paletami EUR?

„Kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje” – to przysłowie niestety również można odnieść do palet EUR, gdyby przyjrzeć się polityce zakupowej niektórych firm w Polsce. Nierzadko cena zdaje się być jedynym czynnikiem decyzyjnym przy wyborze dostawcy palet EUR. Dotyczy to zarówno zakupu nowych i używanych palet EUR, jak i zlecania usługi naprawy uszkodzonych czy ich sortowania. Pomija się natomiast tak istotne kryteria, jak jakość i legalność palet – a to może narazić firmę na znaczne straty i skutkować konfliktem z prawem.

Czytaj więcej

LeanTek® i Move od Trilogiq

Szczególnie w ostatnim okresie trudnej sytuacji rynkowej bardzo ważna jest optymalizacja kosztów produkcji i magazynowania. Dlatego trzeba dokładnie przeanalizować własne procesy produkcyjne i magazynowe, które w wielu miejscach można udoskonalić. 

Czytaj więcej

Stabilność i przewaga konkurencyjna a bezpieczeństwo biznesowe firmy

Walka konkurencyjna pomiędzy firmami wymusza wzrost świadomości związanej z bezpieczeństwem biznesowym. Oznacza to, że firma, która MA OCHRONĘ, ale nie zarządza ryzykiem w sposób świadomy, jest znacznie bardziej narażona na utratę stabilności biznesowej, w tym wrogie działania konkurencji.

Czytaj więcej

Rośnie portfolio obiektów logistycznych DL Invest Group

DL Invest Group od ponad 10 lat sukcesywnie realizuje zamierzone cele, dzięki czemu portfel inwestycyjny grupy kapitałowej stale rośnie. Obecnie jest właścicielem i inwestorem ponad 2 000 000 m² nieruchomości logistyczno-magazynowych, handlowych i biurowych. W 2017 r. uruchomiono szereg przedsięwzięć mających na celu rozbudowę portfolio DL Invest Group o kolejne prestiżowe lokalizacje. 

Czytaj więcej

Dlaczego jakość palet jest tak istotna?

Roman Malicki — Prezes Polskiego Komitetu Narodowego EPAL.

Czytaj więcej

Modernizacja oświetlenia to opłacalna inwestycja

Na cele oświetleniowe zużywa się w Polsce blisko 20% wyprodukowanej energii elektrycznej, większość systemów jest przestarzała i nieefektywna. Na rynku pojawiają się jednak nowoczesne technologie i rozwiązania przydatne w kreowaniu i usprawnianiu projektów oświetleniowych. Jedną z firm, która oferuje kompleksowe usługi w tym zakresie, jest firma OSRAM.

Czytaj więcej