Newsy

W BRANŻY

Technologie

Firma JT Energy Systems otworzyła we Freibergu magazyn energii o mocy 25 MW

 

 

JT Energy Systems, spółka joint venture producenta akumulatorów Triathlon i Jungheinrich AG, będzie w przyszłości magazynować energię elektryczną w swoim magazynie energii we Freibergu. W fazach nadpodaży energia elektryczna jest magazynowana i w razie potrzeby ponownie wprowadzana do sieci. Jest to istotne, zwłaszcza w obliczu obecnych niedoborów energii.

Magazyn energii składa się z ponad 10 tys. modułów akumulatorowych. Duża ich część pochodzi ze zużytych akumulatorów Li-Ion, wykorzystywanych głównie w elektrycznych wózkach widłowych, a także w sektorze motoryzacyjnym. „Akumulatory litowo-jonowe mogą być używane dłużej niż pojazdy elektryczne, w których są zainstalowane. Stacjonarne systemy magazynowania energii, takie jak ten, który mamy we Freibergu, są logiczną konsekwencją używania akumulatorów przez długi czas”, mówi Reinhild Kühne, dyrektor zarządzająca JT Energy Systems.

Dalsze korzystanie z akumulatorów litowo-jonowych po tym, jak przez lata były one wykorzystywane w pojazdach elektrycznych, jest szczególnie wydajnym, zrównoważonym i oszczędzającym zasoby wkładem w transformację energetyczną. Stan zużytych modułów energetycznych jest analizowany przez JT Energy Systems, klasyfikowany przy pomocy sztucznej inteligencji. W razie potrzeby akumulatory są odnawiane. 

Palety

Inicjator pionierskiego modelu poolingu palet CHEP z wyróżnieniem Logistics Hall of Fame

 

 

W obecności niemieckiego ministra ds. cyfryzacji i transportu przedstawiciele CHEP odebrali prestiżowe wyróżnienie w imieniu nieżyjącego już lidera Olivera Richtera, który dołączył do takich postaci, jak Jeff Bezos, Henry Ford i Gottlieb Daimler. 

Potrzebna była wizja i zaangażowanie, aby rozwinąć koncepcję poolingu nośników CHEP, która obecnie umożliwia firmom współdzielenie i wielokrotne użytkowanie ok. 375 mln palet, skrzyń i pojemników w 60 krajach. Ta charakterystyka opisuje Australijczyka Olivera Richtera...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy