Transakcje magazynowe

W BRANŻY

Panattoni wybuduje gigantyczny kompleks logistyczno-przemysłowy o powierzchni blisko 200 000 m² – Wrocław Campus 39. Inwestycja z bezpośrednim dostępem do autostrady A4 i drogi ekspresowej S8  powstanie w pobliżu obiektów firmy Amazon oraz LG Chem Wrocław Energy. Inwestycja będzie się składać z pięciu obiektów przystosowanych zarówno na potrzeby magazynowania, jak i lekkiej produkcji. 

REKLAMA


W Dobrzykowicach, ok. 12 km od centrum Wrocławia i ok. 2 km od granic miasta, powstanie Panattoni Park Wrocław East. W ramach parku powstanie jeden budynek o powierzchni 24 516 m², umożliwiający magazynowanie i prowadzenie lekkiej produkcji, a realizacja zostanie ukończona we wrześniu br. 


Na działce o powierzchni 10 ha w gminie Swarzędz powstanie Panattoni Park Poznań East Gate o powierzchni 45 100 m². Panattoni Park Poznań East Gate będzie składał się z jednej hali, a najemcy z różnych branż będą mogli korzystać z elastycznych modułów, które pozwolą na obsługę zarówno procesów magazynowych, jak i produkcyjnych. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Jego budowa ruszy w II kw. br. 


Panattoni informuje o kolejnej, dużej inwestycji na Pomorzu Zachodnim. Na terenie podstrefy Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie Panattoni Park Koszalin o łącznej powierzchni 65 000 m² w ramach dwóch budynków i będzie pierwszym obiektem typu multi-tenant w Koszalinie. 


Deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Kalisz w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta. Będzie to pierwszy kompleks klasy A w okolicy, a jego powierzchnia wyniesie docelowo ponad 35 000 m². Inwestycja powstaje według formuły Small Business Units, z najmniejszymi modułami o powierzchni 1380 m². Pierwszymi klientami parku są operatorzy logistyczni, którzy działania w obiekcie rozpoczną w kwietniu br. 


Panattoni zakupił działkę o powierzchni 8,2 ha na warszawskim Annopolu. Deweloper zrealizuje tu City Logistics Warsaw IV, w ramach którego dwa obiekty zajmą ok. 40 000 m². City Logistics Warsaw IV to już szósta realizacja w ramach koncepcji City Logistics w Warszawie. 


Tuż przy węźle Targowisko A4 powstaje Panattoni Park Kraków East II o powierzchni blisko 19 000 m². Pierwszy najemca – firma KENIG Spedition – już na przełomie lipca i sierpnia br. zajmie 9200 m², 
prowadząc procesy zarówno logistyczne, jak i serwisowo-produkcyjne dla swoich klientów. 

 

Centralny magazyn operatora logistycznego HOPI powstaje w parku P3 Mszczonów (fot. P3)


Panattoni finalizuje pierwszy etap budowy magazynu dystrybucyjnego dla polskiej marki 4F należącej do firmy OTCF. Obiekt w formule BTS powstaje w Czeladzi i docelowo będzie miał 67 000 m² powierzchni. Zakończenie budowy I etapu nastąpi w lutym br. W pierwszym etapie przygotowano ponad 40 000 m² powierzchni. Budowa kolejnych ponad 20 000 m² ruszy w najbliższych miesiącach, a całość będzie oddana do użytku w 2023 r. Dla firmy OTCF deweloper realizuje m.in. system podestów opartych na bazie regałów półkowych (3 poziomy oraz kolejny jako tzw. lotnisko) oraz wolnostojącą antresolę do składowania produktów. 


Panattoni przygotuje 36 500 m² powierzchni magazynowej dla Grupy Allegro. Firma wprowadzi się do A2 Warsaw Park. Będzie się w nim odbywała kompleksowa obsługa logistyczna, m.in. magazynowanie, pakowanie i nadawanie przesyłek, a także realizacja zamówień i zwrotów. 


Panattoni wybuduje centrum magazynowo-produkcyjne dla firmy OneDayMore w Poznaniu. Producent artykułów żywnościowych typu musli, owsianki i granole oraz przekąski zajmie ponad 8600 m² w ramach nowego parku miejskiego w Poznaniu. Tu rozpocznie produkcję nowej linii asortymentowej – roślinnych zamienników mięsa. Obiekt zostanie oddany w trzecim kwartale 2021 r., a docelowo City Logistics Poznań I będzie się składać z dwóch hal o łącznej powierzchni 32 200 m². 


Panattoni zakończył budowę obiektu typu BTS dla Phoenix Contact E-Mobility w Rzeszowie. Na 15 000 m² będą wytwarzane i testowane nowoczesne systemy ładowania pojazdów elektrycznych dla światowych odbiorców i operatorów infrastruktury elektromobilności. 


W ukończonym Panattoni Park Poznań IV w Komornikach firma Arvato Supply Chain Solutions wynajęła 15 600 m². Operator logistyczny obsługuje sprzedaż internetową jednej z wiodących międzynarodowych firm z branży modowej. Panattoni Park Poznań IV po całkowitej rozbudowie osiągnął blisko 87 000 m². ...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy