Transakcje magazynowe

W BRANŻY

Panattoni rozpoczęło budowę Panattoni Park Wrocław West Gate o docelowej powierzchni ok. 47 000 m². Inwestycja znajduje się niecałe 10 km od lotniska oraz nieco ponad 10 km od Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Obecnie trwa realizacja pierwszej fazy inwestycji – budowa obiektu o powierzchni 17 600 m², której finalizacja przewidziana jest na wrzesień 2021 r. Pierwszym najemcą parku jest Schumacher Packaging - producent opakowań z tektury falistej i litej, który już we wrześniu br. zajmie 5670 m². 

REKLAMA


Panattoni kupiło grunt na warszawskim Targówku Fabrycznym, gdzie dostarczy kolejne centrum obsługujące ostatnią milę – City Logistics Warsaw VI. Inwestycja powstanie przy ul. Księżnej Anny, a jej budowa ruszy w połowie tego roku. Nowoczesny obiekt typu multi-tenant będzie liczył 18 000 m², z czego 2000 m² zajmą biura. 


Panattoni wystartował z realizacją Panattoni Park Zgorzelec o powierzchni ok. 70 000 m². To kolejna inwestycja dewelopera w regionie przygranicznym z Niemcami, powstała z myślą o rozwiązaniach 3 PL.Park ma już pierwszego najemcę – firmę ID Logistics, która zajmie 44 500 m² na potrzeby realizacji operacji dla sektora e-commerce. Panattoni zapowiada również podniesienie standardu certyfikacji inwestycji do BREEAM na poziomie Excellent. 


Panattoni zbuduje centrum logistyczne na Pomorzu Zachodnim - Panattoni Park Stargard. Inwestycja składać się będzie z trzech hal o łącznej powierzchni aż 172 000 m². Budowa parku ruszy jeszcze w tym roku. Park będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. Park będą dzieliły zaledwie 34 km od autostrady A6, stanowiącej kontynuację niemieckiej autostrady A11 i tworzącej z nią połączenie Szczecin – Berlin w ciągu międzynarodowego szlaku drogowego E28 do Rosji (Kaliningrad), na Litwę i Białoruś. 


Panattoni dostarczy powierzchnię dedykowaną produkcji Paczkomatów® InPost i rozbuduje centrum badawczo-rozwojowe firmy. Fabryka Paczkomatów® powstanie w ramach nowo tworzonego parku City Logistics Kraków Airport, zajmie łącznie 7230 m² i będzie wyposażona w panele fotowoltaiczne. Miejski park Panattoni o powierzchni 12 500 m² to strategiczna inwestycja dewelopera w Małopolsce z modułami SBU. Nowy park powstanie tuż przy węźle Balice II A4 i będzie dostępny już latem tego roku. 

Morska Agencja Gdynia powiększyła powierzchnię magazynowo-biurową do ponad 2800 m² w Panattoni Park Gdańsk East I. 


High Hope SupplyChain, firma zajmująca się handlem zagranicznym i usługami logistycznymi, wynajęła 2500 m² powierzchni magazynowo-biurowej na terenie Panattoni Park Poznań VII. 


Dystrybutor napojów Orangina i Schweppes wchodzi do Parku Panattoni. Eko Glob wynajął 1080 m² powierzchni magazynowej, wraz z modułem biurowo-socjalnym, w parku logistycznym A2 Warsaw East Park. 


NRF, holenderskie przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w dostarczaniu części do układów chłodzenia na potrzeby różnych branż, zajęło blisko 4000 m² powierzchni magazynowej oraz 400 m² powierzchni biurowej w Panattoni Park Tricity South II. 


DSV Solutions przedłużyło dotychczasową umowę w Panattoni Park Sosnowiec I i powiększyło ją o dodatkową powierzchnię 2750 m². 


Firma Specjał wybrała nową lokalizację dla swojego biznesu. Dystrybutor działający w branży FMCG wynajął 6500 m² powierzchni magazynowej i biurowej w obiekcie Panattoni Park Czeladź V. 


Deka Trans wprowadziła się do obiektu drugiego etapu parku magazynowego Panattoni Park Konotopa II, wynajmując bisko 6000 m² powierzchni magazynowo-biurowej. 


The Kellogg Company, firma z sektora spożywczego, renegocjowała umowę najmu i powiększyła zajmowaną powierzchnię magazynową w Kutnie. Deweloperem inwestycji jest firma Panattoni. 


Firma produkująca aparaturę medyczną wynajęła ponad 4000 m² w Panattoni Park Tricity North. Najemcę, który jest poufny, reprezentowała firma doradcza Cresa Polska. 


Panattoni informuje o największym najmie w branży KEP. Deweloper dostarczy firmie InPost magazyny w 8 lokalizacjach o łącznej powierzchni 75 500 m². Realizowane huby powstaną zarówno na rynkach „Wielkiej Piątki” – we Wrocławiu czy Poznaniu, jak i w Radzyminie, który będzie obsługiwać również północą część Aglomeracji Warszawskiej. Firma postawiła również na Kalisz, Siedlce, Szczecin, Rzeszów i Wałbrzych. Obiekty powstaną jeszcze w tym roku. 

W Sulechowie powstaje największe centrum dystrybucyjne TJX Europe w Europie kontynentalnej o powierzchni 61 000 m² (fot. TJX)
JYSK wprowadzi się na 54 000 m² nowego obiektu w Loogic Park Radomsko (fot. Loogic Park Radomsko)


Na 23-hektarowej działce Panattoni zrealizuje strategiczną inwestycję dla TJX Europe. Będzie nią centrum dystrybucyjne, które wesprze dostawy produktów w Polsce, Niemczech, Austrii i Holandii. Obiekt BTS o powierzchni 61 135 m² – z czego 5644 m² zajmą pomieszczenia socjalne i biura – powstanie w Sulechowie. 


Panattoni zrealizuje zakład produkcyjno-magazynowy w regionie warszawskim. Firma dostarczy ponad 31 000 m² dla Reynaers Aluminium. Budynek powstanie w Urzucie. 


Panattoni z kolejną zieloną realizacją dla DB Schenker. Ukończony na początku tego roku w Świdniku terminal przeładunkowy...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy