Dołącz do czytelników
Brak wyników

W BRANŻY

20 grudnia 2021

NR 6 (Grudzień 2021)

Transakcje magazynowe

0 122

Rusza budowa Panattoni Park Bolesławiec o powierzchni 50 tys. m². Obiekt o wysokości 12 m oraz nośności posadzki 7 t/m² będzie gotowy do obsługi klientów z sektorów, m.in. e-commerce, logistyki czy przemysłu. Powstanie zgodnie z najnowszym standardem technicznym firmy i przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. 

LPP zajmie ok. 64 tys. m² w ramach dwóch budynków Panattoni Park Tricity South II i rozpocznie operacje w obiektach już w kwietniu 2022 r. Inwestycja zostanie przygotowana pod realizację zamówień internetowych, a także obsługę zwrotów. 

Panattoni dostarczyło obiekt BTS dla firmy Weber, amerykańskiego producenta grilli oraz przeznaczonych do nich akcesoriów. Z Zabrza Weber będzie obsługiwał klientów i konsumentów w całej Europie. Centrum produkcyjno-dystrybucyjne o powierzchni 50 tys. m² będzie pierwszym zakładem przedsiębiorstwa poza Stanami Zjednoczonymi. Obiekt przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM.
 


Panattoni ukończyło fabrykę dla firmy Leviat, globalnego dostawcy innowacyjnych rozwiązań m.in. dla sektora budowlanego. Inwestycja o powierzchni 40 tys. m² powstała w Kaliszu i zastąpiła dotychczasowy zakład firmy. 

ITM Baza Poznańska, należąca do Grupy Muszkieterów i specjalizująca się w składowaniu produktów oferowanych za pośrednictwem sklepów Intermarché i Bricomarché, wynajęła 13 tys. m² powierzchni magazynowej w Panattoni Park Sosnowiec I. 

ESA logistika przedłużyła umowę oraz wynajęła dodatkową powierzchnię, łącznie prawie 7,5 tys. m². 

Auto Partner, dystrybutor i importer części zamiennych do samochodów osobowych, podpisał z MLP Group umowę na okres 15 lat z opcją przedłużenia o kolejne 10 lat. Deweloper wybuduje halę o powierzchni ok. 14, 5 tys. m² i zwiększonej wysokości wynoszącej 11,5 m w MLP Poznań West. Obiekt gotowy będzie w III kw. 2022 r.

North Coast, dystrybutor produktów spożywczych pochodzących głównie z Włoch wynajął 2,5 tys. m² w parku logistycznym MLP Pruszków II. Firma przeniesie się do nowego obiektu w II kw. przyszłego roku.

GLP rozpoczęło w Magnicach budowę Wrocław V Logistics Centre o powierzchni ok. 240 tys. m². Do 2022 r. powstanie pierwszy z planowanych budynków o powierzchni ponad 41 tys. m². W ramach inwestycji docelowo może powstać pięć budynków, każdy o powierzchni od 28 tys. m² do 84 tys. m² do wynajęcia, certyfikowanych w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. 

Do Hillwood Wrocław Wschód wprowadziła się firma transportowa Regesta. Nowy najemca zajął w sumie ponad 17,5 tys. m² powierzchni magazynowej i biurowej. Tym samym cały park został już skomercjalizowany w całości. 

Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem otworzyła centrum logistyczne na 17 tys. miejsc paletowych, które obejmuje magazyny chłodnicze, mroźnię oraz magazyn z przeznaczeniem technicznym. 

Sieć handlowa Aldi buduje nowy magazyn powierzchni 43,3 tys. m² w okolicy Bydgoszczy. Obiekt będzie pełnił funkcje magazynowo-dystrybucyjne i obsługiwał sklepy ALDI w północnej części kraju.

AliExpress, globalna platforma handlu internetowego, należąca do Alibaba Group, otworzył centrum logistyczne zlokalizowane k. Łodzi o powierzchni 10 tys. m². Hub logistyczny powstał we współpracy z Cainiao, ramieniem logistycznym platformy. Magazyn będzie służył jako centrum realizacji dla sprzedawców AliExpress wysyłających produkty bezpośrednio z Polski i jest największą inwestycją w infrastrukturę zrealizowaną przez AliExpress w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Propco, firma deweloperska skupiająca się na małych obiektach magazynowych typu Small Business Units, rusza z inwest...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy