Transakcje magazynowe

W BRANŻY

Przedstawiciele Panattoni, dewelopera na rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, i Media Expert – właściciela kilkuset elektromarketów w Polsce – oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska uroczyście otworzyli najnowszą część centrum logistycznego Media Expert w Central European Logistics Hub. Dwie hale – jedna właśnie oddana do użytku, a druga ukończona przed rokiem – o powierzchni 160 tys. m² – zostały połączone z istniejącym budynkiem Media Expert, tworząc centralny kompleks dla dystrybucji krajowej. Trzy budynki zajmują łącznie 232 tys. m², a pracować będzie tu ok. 1000 osób. Całkowita powierzchnia wynajęta Media Expert przez Panattoni w regionie łódzkim to już ponad 270 tys. m², kolejne 35 tys. m² jest w budowie. 

REKLAMA

Rozbudowa terminalu Clip w Swarzędzu zakończona! W ciągu niespełna 12 miesięcy MegaHab Intermodal Clip Terminal stał się jednym z największych i najnowocześniejszych terminali śródlądowych w Polsce. Rozbudowa torów przeładunkowych z 4 do 8 oraz zwiększenie pojemności płyty do składowania jednostek intermodalnych pozwala na obsługę aż 20 pociągów jednej doby. W ramach inwestycji zastosowano szereg pionierskich rozwiązań i wykorzystano spektakularne ilości stali czy betonu. 

Nowe centrum dystrybucji piw rzemieślniczych. Na przełomie września i października br. w Wieprzu koło Żywca rozpoczęło działalność OneMoreBeer, nowe centrum dystrybucji piw rzemieślniczych. Spółka powstała po połączeniu doświadczonych dystrybutorów kraftowych piw Kraina Piwa z Żywca i SmakPiwa.pl z Warszawy, we współpracy z Browarem PINTA, najbardziej znanym browarem rzemieślniczym w Polsce. 

Jedna z największych firm kurierskich w Polsce wzmacnia swoją sieć na Śląsku i otwiera tam kolejną filię. Tym razem w Tarnowskich Górach. Będzie to już 47. filia GLS w kraju. Intensywny...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy