WDX S.A.

Katalog firm

Dane podstawowe:

Nazwa:
WDX S.A.
Adres:
ul. Taśmowa 7
02-677 Warszawa
Telefon:
+48 801 332 629
e-mail:
www:
  • O firmie
  • Produkty i usługi
O firmie

WDX S.A. jest spółką publiczną notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z ponad 25-letnim doświadczeniem w dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, składowania i projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym. W sierpniu 2015 firma zmieniła nazwę z Wandalex S.A. na WDX S.A.
 
Oferta
W ofercie WDX znajdują się regały magazynowe, przenośniki taśmowe i rolkowe oraz wózki widłowe, a także kompleksowe rozwiązania dla automatycznych systemów transportu, kompletacji i składowania towarów. Ofertę uzupełniają projekty logistyczne, w ramach których firma oferuje kompleksowe zaprojektowanie lub optymalizację istniejących magazynów.

Dystrybucja i serwis
"WDX" S.A. wieloletnim dystrybutorem wózków widłowych marek:
Crown - wózki magazynowe segmentu premium,
Doosan - wózki czołowe elektryczne i spalinowe,
Combilift - wielokierunkowe wózki widłowe do dłużyc oraz specjalnych zastosowań. 

Firma oferuje także wynajem oraz serwis wszystkich marek wózków widłowych. Sieć serwisowa składa się z 6 oddziałów stacjonarnych i szeregu serwisów mobilnych.

Produkcja
WDX S.A. posiada własne biuro projektowe i nowoczesny zakład produkcyjny systemów transportu bliskiego w Zgierzu o powierzchni 20 503 m2 i mocach produkcyjnych wynoszących 30 000 ton stali rocznie. Spółka zależna Wandalex-Feralco zajmuje się produkcją zaawansowanych systemów regałowych w kooperacji z francuskim potentatem branżowym Feralco.
 
Doświadczenie

Dokonaliśmy ponad 10 000 instalacji regałów magazynowych, w wyniku których powstało 8 000 000 miejsc paletowych. Wyprodukowaliśmy ponad 40 kilometrów systemów przenośników. Dostarczone przez WDX wózki widłowe pracują na potrzeby 3400 przedsiębiorstw. Systematycznie serwisujemy ponad 4000 wózków.
 
Klienci
Wśród Klientów, którzy zaufali WDX S.A. znajdują się znaczące firmy dystrybucyjne, m.in.:
Agata Meble, Amazon, Amica, Asmet, Bakoma, Bridgestone, Dohler, IKEA, ILS (InterCars), International Paper, Lancerto, Merlin.pl, Mueller, Neuca, Regis, Renault, Samsung, Smurfit-Kappa, ThyssenKrupp, TJX, TPV, TZMO.
 
Giełda Papierów Wartościowych
WDX jest spółką akcyjną od 1995 roku i spółką giełdową, notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2000 roku. Jako spółka giełdowa, WDX jest stabilnym i wiarygodnym partnerem w biznesie.
 
ISO
WDX S.A. działa zgodnie z systemem jakości potwierdzonym międzynarodowym certyfikatem jakości ISO 9001:2008, przyznanym przez niezależną firmę TÜV CERT, jedną z wiodących, światowych instytucji certyfikujących. Certyfikat potwierdza wysoką jakość, skuteczność i powtarzalność procesów operacyjnych WDX S.A. i jest gwarancją jakości produktów i usług.

Zobacz film

Produkty i usługi

Projekty logistyczne
Na projekty logistyczne oferowane przez "WDX" S.A. składa się kompleksowa oferta aranżacji i funkcjonowania wnętrz magazynów. Bazując na wieloletnim doświadczeniu i przygotowaniu teoretycznym zespołu projektantów różnych specjalności, a także w oparciu o ocenę zróżnicowanych potrzeb logistycznych firm, które zamierzają zorganizować nowy magazyn lub zoptymalizować dotychczasowy, spółka oferuje elastyczny trójpoziomowy system projektowania logistycznego. 
 
Regały magazynowe 
Regały wysokiego składowania są produkowane przez spółkę zależną Wandalex-Feralco z wykorzystaniem technologii i know-how francuskiej firmy Feralco. Dzięki tej współpracy i zaangażowaniu inżynierów "WDX" S.A., regały wyróżnia wysoki współczynnik bezpieczeństwa, a także zwiększona trwałość powłoki lakierniczej. Oferta obejmuje szeroki wybór rodzajów regałów w zależności od ich zastosowania.
 
Przenośniki 
"WDX" S.A. posiada również duże doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów transportu przenośnikowego. Specjalizujemy się w przenośnikach z sortowaniem i paletyzacją towarów w oparciu o własne rozwiązania i produkcję modułów urządzeń transportowych. Profesjonalizm naszego działania jest oparty na wieloletnim doświadczeniu i wysokich kwalifikacjach interdyscyplinarnego zespołu projektantów. Oferowane przez nas nowatorskie infrastruktury transportu magazynowego są zintegrowane z systemami IT magazynowego przepływu towarów i składowania, a także z systemami nadrzędnymi WMS magazynów. 
 
Wózki widłowe
"WDX" S.A. rozpoczynała swą działalność na rynku jako dystrybutor wózków magazynowych, w której to dziedzinie funkcjonuje do dziś. Reputacja organizacji i wysokie uznanie w opinii klientów zostały zbudowane na bazie współpracy z wiodącymi producentami wózków oraz na wdrażanych nowych rozwiązaniach podnoszących bezpieczeństwo inwestycji, a także na wysokiej jakości usług serwisowych. Dystrybuowane marki wózków widłowych to: Doosan, Crown i Combilift.

Przypisy