Dołącz do czytelników
Brak wyników

W BRANŻY

7 lipca 2022

NR 3 (Czerwiec 2022)

Wielofunkcyjny charakter portów. Transport Week 2022

0 276

Konferencja Transport Week 2022 odbywała się w kręgu dyskusji na temat obecnej sytuacji geopolitycznej w Europie, transformacji energetycznej, ich wpływu na sektor transportu i wielu innych istotnych tematów. 200 uczestników zgromadziło się w hotelu Courtyard Gdynia Waterfront, aby wysłuchać prezentacji ekspertów i paneli dyskusyjnych podczas pierwszego powrotu wydarzenia do formatu face-to-face po dwuletniej przerwie.

Otwierając wydarzenie, wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała podkreśliła otwartość miasta na nowe trendy w biznesie oraz gotowość do wykorzystywania pojawiających się okazji do rozwoju. Wspomniała również o trudnym charakterze obecnych czasów związanymi z kwestiami geopolitycznymi i klimatycznymi.
Lars Jensen (Vespucci Maritime) i Bogdan Ołdakowski (Actia Forum) przedstawili dogłębną analizę powyższych tematów w kontekście branży transportowej zarówno w ujęciu globalnym, jak i regionalnym.
Podczas gdy trwający konflikt na Ukrainie nie ma bezpośrednio widocznego wpływu na globalne trendy w transporcie, w przeciwieństwie do pandemii COVID-19 i ogromnych opóźnień wciąż nękają...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy