Autor: Piotr Frąckowiak

Instytut Logistyki i Magazynowania

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czas przyjęcia dostaw skrócił się o 25%

Sieć drogerii Rossmann od lat aktywnie stosuje standardy GS1 dotyczące identyfikowania towarów. W 2013 r. sieć zdecydowała o wdrożeniu etykiety logistycznej GS1 u swoich dostawców. Wyznaczono dwa główne cele projektu: ograniczenie liczby błędów podczas wprowadzania danych logistycznych w czasie przyjęcia towaru oraz skrócenie czasu przyjęcia dostaw. 

Czytaj więcej

Niewłaściwe numery, nawiasy, marginesy…

Właściwe zaprojektowanie etykiety logistycznej, określenie zasad jej stosowania i odpowiednie przygotowanie przedsiębiorstwa i dostawców od strony technicznej i organizacyjnej usprawnią przepływ informacji, a za nim – towarów. Jak nie popełnić błędów merytorycznych i technicznych, które przytrafiły się pewnej sieci handlowej?

Czytaj więcej

Tajniki etykiety logistycznej GS1

Jak wynika z badań GS1, w Polsce zaledwie 4% uczestników systemu GS1 stosuje standardową etykietę logistyczną. Dla porównania: w krajach skandynawskich 90% wszystkich etykiet na paletach w magazynowaniu i dystrybucji to etykiety zgodne z GS1. Tymczasem zastosowanie etykiety to wymierne korzyści i szybki zwrot z inwestycji. Z badań Instytutu Logistyki i Magazynowania wynika, że czas przyjęcia dostawy z zewnątrz poprzez zastosowanie etykiety wraz z elektroniczną awizacją skraca się do 33% w porównaniu do przyjęcia realizowanego tradycyjnie.

Czytaj więcej