Autor: Roland Krybus

pracuje w firmie doradczo-projektowej Miebach Consulting Polska w projektach koncepcyjnych i nadzorach nad realizacją obiektów logistycznych, m.in. w branży motoryzacyjnej, części zamiennych i FMCG. Brał udział w realizacji projektów w Europie Wschodniej (Polska, Czechy, Ukraina, Rosja) i Zachodniej (Niemcy, Wielka Brytania) oraz Azji (Arabia Saudyjska).

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wyzwania w realizacji zautomatyzowanego DC na pustyni

Miebach Consulting zajmuje się szerokim spektrum usług projektowych od strategii przez koncepcję, po nadzór nad realizacją oraz wdrożenia i uruchomienia obiektów logistycznych. Praktycznie od rozpoczęcia planowania koncepcyjnego przeszliśmy właściwe całą tę drogę z naszym klientem Binzagr, aby po paru latach móc pochwalić się jednym z największych i najbardziej zautomatyzowanych magazynów paletowych nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale również na świecie.

Czytaj więcej

Łączymy magazyn ze światem

Żaden, nawet najnowocześniejszy, zautomatyzowany magazyn nie będzie działał poprawnie, jeżeli jego poszczególne elementy nie będą ze sobą współpracować. Jednym z najważniejszych elementów regulujących maksymalne możliwości całej instalacji logistycznej są doki i przylegające do nich strefy przyjęć i wydań. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu, mając na uwadze, że strefa wejścia/wyjścia jest najważniejszym interfejsem łączącym nasz magazyn ze światem zewnętrznym.

Czytaj więcej