Dział: DODATEK SPECJALNY: BEZPIECZEŃSTWO W MAGAZYNIE

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Automatyzacja magazynów wzmacnia ich bezpieczeństwo

– Dzięki postępowi w technologii i lepszym standardom budowlanym współczesne magazyny korzystają z zaawansowanych systemów zabezpieczeń, monitoringu, automatyzacji i detekcji np. pożaru, co minimalizuje ryzyko wypadków i poprawia warunki pracy – mówi w rozmowie z Januszem Mincewiczem Norbert Sumisławski, Managing Director Project Management w Panattoni.

Czytaj więcej

Jak zapewnić bezpieczeństwo środkom kontrolowanym w magazynie hurtowni farmaceutycznej? Radzi ekspert branży farmalogistycznej

Zapewnienie bezpieczeństwa środkom odurzającym, substancjom psychotropowym lub prekursorom kat. 1 w magazynie hurtowni farmaceutycznej to priorytetowe zadanie, które wymaga ścisłego przestrzegania przepisów prawa i procedur, a także stałego nadzoru. Aby móc przechowywać tego typu środki kontrolowane, magazyn musi spełniać odpowiednie wymagania, a hurtownia farmaceutyczna posiadać zezwolenie w tym zakresie wydane przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF).

Czytaj więcej

Pięć kroków do efektywnego wdrożenia autonomicznego robota czyszczącego

Wdrożenie autonomicznego robota czyszczącego może być doskonałym sposobem na oszczędności związane z czasem i kosztami, a także na zwiększenie efektywności procesów w różnych środowiskach – począwszy od magazynów i hal produkcyjnych, po centra handlowe i przestrzenie publiczne. Jednak skuteczne wdrożenie takiego robota wymaga czegoś więcej niż tylko jego zakupu.

Czytaj więcej

Wsparcie BHP za pomocą systemów zabezpieczenia technicznego

Współczesne systemy zabezpieczeń technicznych są przebogate w funkcjonalności, dużo szersze od typowych zadań security. Z jednej strony pozwala to na delegowanie zespołom ochronnym coraz to nowych zadań, z drugiej pozwala korzystać z rozwiązań security przez inne działy przedsiębiorstwa, w tym szczególnie działy Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Ochrony Środowiska (BHPiOŚ). Przyjęcie odpowiedniego modelu wykorzystania tych systemów zależne jest od organizacji przedsiębiorstwa, ale model ten nie wpływa na korzyści, bowiem one wynikają przede wszystkim z jakości systemów oraz kompetencji osób je użytkujących.

Czytaj więcej