Autor: Janusz Mincewicz

    

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Projekty logistyczne sieci Biedronka

– Zmniejszenie dystansu do sklepów to przede wszystkim redukcja przejechanych kilometrów przez nasze ciężarówki, co przekłada się zarówno na poprawę kosztów firmy, jak i na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do środowiska – podkreśla w rozmowie z Januszem Mincewiczem Michał Gaweł, starszy menedżer ds. logistyki sieci Biedronka.

Czytaj więcej

Magazyny na płody rolne są coraz nowocześniejsze i coraz lepiej wyposażone

– Polska jest europejskim potentatem rolniczym, jednym z największych producentów żywności i nic nie wskazuje, by to się miało zmienić, dlatego rynek rolniczy będzie nadal się rozwijać, będą rosły jego potrzeby, w tym także zapotrzebowanie na magazyny rolnicze – prognozuje Joanna Prokopiuk, dyrektor sprzedaży w firmie Protan Elmark, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Polski rynek opakowań to produkcja na poziomie ponad 71 mld zł rocznie

– Obecnie obserwuje się duże zainteresowanie opakowaniami z materiałów biodegradowalnych i kompostowalnych, które można poddać recyklingowi, jak również tych, które w swoim składzie zawierają już składniki pochodzące z recyklingu – mówi prof. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk, prezes honorowy Polskiej Izby Opakowań, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Proekologiczne rozwiązania w budynkach magazynowych

– W ciągu 3–4 lat nastąpi duża zmiana w innowacyjnych rozwiązaniach i coraz więcej budynków magazynowych będzie zbliżać się do zeroemisyjoności – przewiduje Piotr Miodek, Head of Construction & Engineering, Head of Sustainability w 7R, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Odbieramy towar późno, dostarczamy wcześnie

– Skupiamy się na zaspokajaniu niszowych potrzeb naszych klientów i tam, gdzie inne firmy nie są zainteresowane świadczeniem swoich usług, GO! przychodzi z pomocą i rozwiązaniem – mówi Paweł Muniak, Managing Director GO! Express & Logistics Polska, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Ekologia w logistyce nabiera większego znaczenia

Na każdym etapie działania szukamy rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska, zaczynając od ograniczenia drukowanych dokumentów, przez ekologiczny proces pakowania i wysyłania towarów do naszych klientów – podkreśla Bartłomiej Małota, właściciel GO Logistics Services, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Wentylacja i chłodzenie w obiektach przemysłowo-magazynowych

Obiekty przeznaczone do magazynowania żywności muszą być wyposażone w strefy składające się na tzw. zimny ciąg logistyczny, zapewniając odpowiedni transport, przeładunek, konfekcjonowanie i składowanie w adekwatnym reżimie technologicznym – wyjaśnia Norbert Sumisławski, Managing Director Project Management w Panattoni w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Raben w Polsce korzysta już w 100% z zeroemisyjnej energii, pochodzącej ze specjalnych farm fotowoltaicznych

– Stawiamy na nowoczesne technologie, które są energooszczędne, i stale usprawniamy nasze procesy, aby zwiększyć ich efektywność operacyjną – podkreśla Janusz Anioł, dyrektor generalny Raben Logistics Polska, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Rosnące ceny energii i konkurencyjność rynku będą wymuszały stopniowe zmniejszanie energochłonności magazynów

– Według danych Eurostatu w Unii Europejskiej wytwarza się prawie 2,5 mld t odpadów, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje ponad 5 t odpadów. W Polsce ilość wytworzonych odpadów to ponad 175 mln t, co odpowiada wielkości ponad 4,5 t na jednego mieszkańca, jest to poziom poniżej średniej unijnej – wylicza prof. dr hab. inż. Zbigniew Nadolny, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Sprawna logistyka to element przewagi nad konkurencją

Dziś widać wyraźnie, że świat wirtualny przenika się ze światem realnym, co również widoczne jest w zachowaniach zakupowych klientów IKEI – mówi w rozmowie z Januszem Mincewiczem Sebastian Kaczmarski, Central Fulfilment Operations Manager, IKEA Distribution Services S.A.

Czytaj więcej

Wraz z rosnącymi wolumenami w transporcie rośnie zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową, logistyczną, obiekty przeładunkowe oraz cross-dockowe

W 2023 r. powierzchnia magazynowa pod obsługę e-commerce w Polsce osiągnie 10 mln m2. Ze względu na to, że rynek nowoczesnych powierzchni przemysłowych w Polsce jest bardzo młody, wciąż bardzo daleko mu do nasycenia – zaznacza Michał Samborski, Head of Development w Panattoni, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Polska jest obecnie drugim placem budowy magazynów logistycznych w Europie

Na mapie naszego kraju pojawiły się setki nowoczesnych centrów dystrybucyjnych wyposażonych w zautomatyzowane technologie nieodbiegające do tych najlepszych na świecie – podkreśla z rozmowie z Januszem Mincewiczem Maciej Pichór, dyrektor logistyki w KMC Services. W tym roku polski rynek powierzchni magazynowych przekroczy 30 mln m2.

Czytaj więcej