Autor: Janusz Mincewicz

    

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sprawna logistyka to element przewagi nad konkurencją

Dziś widać wyraźnie, że świat wirtualny przenika się ze światem realnym, co również widoczne jest w zachowaniach zakupowych klientów IKEI – mówi w rozmowie z Januszem Mincewiczem Sebastian Kaczmarski, Central Fulfilment Operations Manager, IKEA Distribution Services S.A.

Czytaj więcej

Wraz z rosnącymi wolumenami w transporcie rośnie zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową, logistyczną, obiekty przeładunkowe oraz cross-dockowe

W 2023 r. powierzchnia magazynowa pod obsługę e-commerce w Polsce osiągnie 10 mln m2. Ze względu na to, że rynek nowoczesnych powierzchni przemysłowych w Polsce jest bardzo młody, wciąż bardzo daleko mu do nasycenia – zaznacza Michał Samborski, Head of Development w Panattoni, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Polska jest obecnie drugim placem budowy magazynów logistycznych w Europie

Na mapie naszego kraju pojawiły się setki nowoczesnych centrów dystrybucyjnych wyposażonych w zautomatyzowane technologie nieodbiegające do tych najlepszych na świecie – podkreśla z rozmowie z Januszem Mincewiczem Maciej Pichór, dyrektor logistyki w KMC Services. W tym roku polski rynek powierzchni magazynowych przekroczy 30 mln m2.

Czytaj więcej

Inflacja wpływa na spowolnienie na rynku magazynowym

Rozwój e-commerce to jeden z głównych czynników wpływających na popyt na rynku magazynowania i na transformację technologiczną istniejących magazynów. Dziś to sprzedaż elektroniczna napędza rynek powierzchni magazynowej w Polsce – podkreśla dr Łukasz Marzantowicz, adiunkt w Katedrze Logistyki w Szkole Głównej Handlowej, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

E-commerce napędza polski rynek magazynowy

W ostatnich latach rynek magazynowy obserwuje znaczne zwiększenie zapotrzebowania na powierzchnie magazynowe i usługi logistyczne, szczególnie ze strony firm działających w kanale e-commerce.

Czytaj więcej

Regały magazynowe przyszłości

– Poprzeczka, którą nasi koledzy z Niemiec i Hiszpanii w zakresie produkcji regałów zawiesili bardzo wysoko, jest dla nas motywacją do nieustannego projektowania nowych i lepszych rozwiązań, poprawy jakości usług oraz optymalizacji produkcji – mówi w rozmowie z Januszem Mincewiczem Janusz Ciepliński, prezes MAGO S.A.

Czytaj więcej

Jesteśmy firmą technologiczną. Rozmowa

O tym, w jaki sposób sprostać wyzwaniom w handlu internetowym z Karolem Robaczewskim, dyrektorem Produkcji i Centrum Dystrybucji w spółce x-kom, rozmawia Janusz Mincewicz.

Czytaj więcej

Wschodzi nie tylko Wschód

Obok niezmiennie mocnych punktów magazynowych na mapie Polski, czyli tzw. rynków głównych, według najświeższych raportów i opinii rynkowych deweloperzy za głosem klientów coraz przychylniej patrzą na nowe lokalizacje. 

Czytaj więcej

Spokojnie, to tylko rekord

Jak informują najnowsze raporty sumujące rynek magazynowy w Polsce, w pierwszej połowie br. wynajęto 
blisko 1 800 000 m² powierzchni magazynowej, a całkowite jej zasoby oscylują w okolicy 12 000 000 m². 
To najlepszy wynik w historii polskiego rynku magazynowego.

Czytaj więcej

We wschodniej Polsce szyje się na miarę

Wschód Polski to magazynowa biała plama. Logistycy twierdzą, że póki nie nastąpią wzrost gospodarczy, rozbudowa infrastruktury drogowej i popyt na powierzchnie magazynowe, ściana wschodnia ma niewielkie szanse, by stać się potentatem magazynowym. Ale z optymizmem należy już patrzeć na Rzeszów i okolice. 

Czytaj więcej

Osiemdziesiąt nieruchomości pod budowę centrów logistycznych. PKP udostępnia grunty pod inwestycje logistyczne

PKP podpisało pierwsze listy intencyjne z Pocztą Polską, Wielkopolskim Centrum Logistycznym w Koninie oraz władzami Konina i Rybnika, z którymi zamierza zrealizować przedsięwzięcia logistyczne, w większości na gruntach PKP. Grupa PKP chce aktywniej zaangażować się w działania branży logistycznej we współpracy z podmiotami logistycznymi i samorządowymi.

Czytaj więcej