Autor: Janusz Mincewicz

    

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Branża TSL wśród nagrodzonych przez Państwową Inspekcję Pracy

W warszawskim Zamku Królewskim odbyła się coroczna gala, podczas której nagrody otrzymali najlepsi organizatorzy bezpiecznej pracy. Wśród wyróżnionych znaleźli się pracownicy branży TSL.

Czytaj więcej

Automatyzacja magazynów wzmacnia ich bezpieczeństwo

– Dzięki postępowi w technologii i lepszym standardom budowlanym współczesne magazyny korzystają z zaawansowanych systemów zabezpieczeń, monitoringu, automatyzacji i detekcji np. pożaru, co minimalizuje ryzyko wypadków i poprawia warunki pracy – mówi w rozmowie z Januszem Mincewiczem Norbert Sumisławski, Managing Director Project Management w Panattoni.

Czytaj więcej

Wynajem powierzchni magazynowych

– Obserwujemy zwiększającą się lukę rynkową – pomimo trochę mniejszego popytu podaż nowej powierzchni magazynowej znacznie zmalała i jest nieproporcjonalna. Ale widzimy duży popyt najemców szukających atrakcyjnych obiektów, dlatego podjęliśmy decyzję o zwiększeniu skali realizacji projektów spekulacyjnych – mówi w rozmowie z Januszem Mincewiczem Agnieszka Góźdź, członek zarządu & Chief Development Officer w MLP Group.

Czytaj więcej

Samo ustawienie regałów wysokiego składowania w magazynach nie daje automatycznie maksymalizacji przychodów i zysków

– W pełni zautomatyzowany magazyn i wzmocnienie konstrukcji regałowych pozwolą nam bez trudu budować wyższe i coraz wyższe magazyny – podkreśla w rozmowie z Januszem Mincewiczem Anita Polednia, dyrektor ds. logistyki w JAS-FBG S.A.

Czytaj więcej

Projekty logistyczne sieci Biedronka

– Zmniejszenie dystansu do sklepów to przede wszystkim redukcja przejechanych kilometrów przez nasze ciężarówki, co przekłada się zarówno na poprawę kosztów firmy, jak i na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do środowiska – podkreśla w rozmowie z Januszem Mincewiczem Michał Gaweł, starszy menedżer ds. logistyki sieci Biedronka.

Czytaj więcej

Magazyny na płody rolne są coraz nowocześniejsze i coraz lepiej wyposażone

– Polska jest europejskim potentatem rolniczym, jednym z największych producentów żywności i nic nie wskazuje, by to się miało zmienić, dlatego rynek rolniczy będzie nadal się rozwijać, będą rosły jego potrzeby, w tym także zapotrzebowanie na magazyny rolnicze – prognozuje Joanna Prokopiuk, dyrektor sprzedaży w firmie Protan Elmark, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Polski rynek opakowań to produkcja na poziomie ponad 71 mld zł rocznie

– Obecnie obserwuje się duże zainteresowanie opakowaniami z materiałów biodegradowalnych i kompostowalnych, które można poddać recyklingowi, jak również tych, które w swoim składzie zawierają już składniki pochodzące z recyklingu – mówi prof. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk, prezes honorowy Polskiej Izby Opakowań, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Proekologiczne rozwiązania w budynkach magazynowych

– W ciągu 3–4 lat nastąpi duża zmiana w innowacyjnych rozwiązaniach i coraz więcej budynków magazynowych będzie zbliżać się do zeroemisyjoności – przewiduje Piotr Miodek, Head of Construction & Engineering, Head of Sustainability w 7R, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Odbieramy towar późno, dostarczamy wcześnie

– Skupiamy się na zaspokajaniu niszowych potrzeb naszych klientów i tam, gdzie inne firmy nie są zainteresowane świadczeniem swoich usług, GO! przychodzi z pomocą i rozwiązaniem – mówi Paweł Muniak, Managing Director GO! Express & Logistics Polska, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Ekologia w logistyce nabiera większego znaczenia

Na każdym etapie działania szukamy rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska, zaczynając od ograniczenia drukowanych dokumentów, przez ekologiczny proces pakowania i wysyłania towarów do naszych klientów – podkreśla Bartłomiej Małota, właściciel GO Logistics Services, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Wentylacja i chłodzenie w obiektach przemysłowo-magazynowych

Obiekty przeznaczone do magazynowania żywności muszą być wyposażone w strefy składające się na tzw. zimny ciąg logistyczny, zapewniając odpowiedni transport, przeładunek, konfekcjonowanie i składowanie w adekwatnym reżimie technologicznym – wyjaśnia Norbert Sumisławski, Managing Director Project Management w Panattoni w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Raben w Polsce korzysta już w 100% z zeroemisyjnej energii, pochodzącej ze specjalnych farm fotowoltaicznych

– Stawiamy na nowoczesne technologie, które są energooszczędne, i stale usprawniamy nasze procesy, aby zwiększyć ich efektywność operacyjną – podkreśla Janusz Anioł, dyrektor generalny Raben Logistics Polska, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej