Logistyka 4.0 oczami praktyków – konferencja Smart Warehouse

WYDARZENIA Aktualności

Roboty w magazynie, mechanizacja czy automatyzacja, fulfillment, IoT – to główne zagadnienia konferencji Smart Warehouse (31.05-1.06), która odbędzie się w ramach Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Na start wydarzenia specjalny panel #Human vs robotics z udziałem ekspertek: Aleksandry Przegalińskiej, Magdaleny Morze, Moniki Dudy, Malwiny Faliszewskiej oraz Ilony Miziewicz-Groszczyk.

Smart Warehouse to dwudniowa konferencja w samym sercu najważniejszego wydarzenia dla branży logistycznej w Polsce, czyli poznańskich targów MODERNLOG (30.05-2.06), które co roku odzwierciedlają trendy rynkowe i skupiają się na prezentacji nowatorskich rozwiązań z zakresu logistyki 4.0 i magazynów przyszłości.

Human vs robotics

Jakimi kolegami w pracy będą (lub już są) roboty? W jaki sposób sztuczna inteligencja może wpływać na rozwój biznesu i czynić nasz świat bardziej ludzkim? Odpowiedzą ekspertki z wielu środowisk: profesorka AI Aleksandra Przegalińska (Akademia Leona Koźmińskiego), badaczka przyszłości Magdalena Morze (Łukasiewicz – PIT), praktyczka logistyczka Monika Duda (DHL Supply Chain), trenerka różnorodności Malwina Faliszewska oraz szefowa e-commerce Ilona Miziewicz-Groszczyk (Hisert) podczas panelu otwarcia #Human vs robotics, jak zakolegować się z robotem w magazynie.

Kierunek: smart warehouse

Konferencja kierowana jest do szefów logistyki, kierowników magazynów i menedżerów łańcuchów dostaw, którzy zainteresowani są optymalizacją procesów intralogistycznych w duchu logistyki 4.0.  Dyskusje w ramach 4 głównych paneli tematycznych skupione będą na automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji pracy w magazynie.

Pierwszego dnia (31.05) odbędzie się panel #Mechanizacja i automatyzacja procesów magazynowych. Jak zmniejszyć ryzyko popełnienia błędów w projektowaniu systemów magazynowych? Kiedy wystarczy mechanizacja, a kiedy uzasadniona jest automatyka? To tylko kilka zagadnień, o których moderator Piotr Sędziak (Orbico Supply) będzie dyskutować z prelegentami: m.in. Grzegorz Prorok (Consafe Logistics), Krzysztof Stachowicz (AIUT), Paweł Wierzbicki (Toyota Material Handling).

W panelu #AGV roboty moderatorka Ilona Miziewicz-Groszczyk (Hisert) poruszy tematy sztucznej inteligencji, robotów i nowej generacji automatyzacji logistyki. Zapyta o najnowsze trendy, realia, kluczowe bariery we wdrażaniu projektów i jak naprawdę wygląda dziś nowoczesny magazyn. W panelu m.in. Karolina Didyk (GXO), Michał Furmański (ABB), Artur Thomas (Jungheinrich).

Czy, a raczej, dlaczego sprzedawca internetowy powinien skorzystać z fulfillment? Jaki zakres usług oferuje? Jak fulfillment wspiera rozwój automatyki magazynowej? Rozmowa #Fulfillment – logistyka dla e-commerce rozpocznie drugi dzień (1.06). Wśród rozmówców Marty Cudziło (Łukasiewicz – PIT) m.in. Daniel Kusak (Ferag), Łukasz Mojzykiewicz (Europa Systems), Rafał Szcześniewski (Omnipack), Łukasz Wysokiński (InPost Fulfillment).

Na zakończenie rozmowa #IoT digitalizacja, którą poprowadzi Artur Olejniczak (Wyższa Szkoła Logistyki). W panelu poruszy tematy skutecznego i efektywnego wdrożenia WMS, integracji systemu z automatyką, AI i IoT w magazynie oraz modelowania procesów biznesowych. Gośćmi dyskusji będą m.in. Marlena Dorniak (Dachser), Mikołaj Grabarek (PSI), Maciej Karpiński (AntData).

W ramach Smart Warehouse dostępna będzie również specjalna strefa networkingowa, a na scenie – poza głównymi panelami – odbędą się wystąpienia w cyklu Scena Partnerów (m.in. AIUT, Hardis Group, Hörmann Logistik, InPost Fulfillment). Szczegółowy program oraz rejestracja na konferencję na stronie: www.smartwarehouse.modernlog.pl.

Przypisy