Dział: Aktualności

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jakie są rodzaje magazynów i który z nich wybrać?

Branże handlowa i transportowa prężnie się rozwijają, aby mogły wydajnie funkcjonować, potrzebne są różnego rodzaju magazyny. Część z tych obiektów nie służy wyłącznie do przechowywania towarów, ich pracownicy zajmują się też realizacją zamówień czy obsługą zwrotów. Najnowocześniejsze nieruchomości magazynowe zapewniają klientom kompleksową obsługę będącą realnym wsparciem dla handlu online. Jak wśród bogatego wyboru różnego rodzaju powierzchni magazynowych wybrać tę, która będzie idealna dla naszego biznesu?

Czytaj więcej

Czy platformy marketplace zdominują europejską logistykę e-commerce?

Platformy marketplace są już najpopularniejszym modelem zakupowym w Europie, a ich rola ciągle rośnie. Dotyczy to zwłaszcza podmiotów pochodzących z Azji, które przebojem zdobywają kolejne rynki. Na dalszej ekspansji w Europie z pewnością zyska logistyka, a zwłaszcza operatorzy będący w stanie obsłużyć dużych regionalnych graczy, ponieważ to oni generują największy ruch wśród internautów robiących zakupy online. Może być jednak tak, że ogromne wolumeny przesyłek zachwieją równowagą w niektórych obszarach rynku, tak jak ma to miejsce w przypadku przewozów lotniczych

Czytaj więcej

MODERNLOG 2024. AIUT prezentuje roboty AMR do produkcji

Najnowsze transportowe roboty mobilne AMR firmy AIUT można oglądać na żywo w strefie pokazowej In4Log podczas trwających do piątku (07.06) Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 w Poznaniu. Oprócz dynamicznych pokazów swoich maszyn, największy polski integrator systemów automatyki przemysłowej prezentuje też zaawansowane możliwości w zakresie cyfrowego zarządzania środowiskami produkcyjnymi i magazynowymi z wykorzystaniem technologii cyfrowego bliźniaka.

Czytaj więcej

Z elektryfikacją logistyka musi poradzić sobie sama

Branża logistyczna jest na początku długiej i krętej drogi prowadzącej do elektryfikacji dostaw, zwłaszcza miejskich, które mają dziś największy sens. Transformację w tym zakresie napędzą trzy podstawowe czynniki, tj. wymóg regulacyjny, urbanizacja oraz dynamika e-commerce. Hamulcem dla całego sektora będzie za to luka infrastrukturalna oraz gigantyczny i niedoszacowany koszt transformacji. Poza tym jest jeszcze setka innych zmiennych, a nawet scenariusz, w którym wtyczkę nowej mobilności w Europie wyciągną Chiny.

Czytaj więcej

Bobcat zaprezentował szeroką gamę sprzętu do transportu bliskiego materiałów na targach LogiMAT

Na tragach LogiMAT 2024 po raz pierwszy została zaprezentowana pełna linia sprzętu do transportu bliskiego materiałów firmy Bobcat. Globalny rebranding i integracja działu Doosan Industrial Vehicle (DIV) pod marką Bobcat, z jego ofertą wózków widłowych i sprzętu magazynowego zapewni jeszcze więcej rozwiązań pomagających klientom Bobcat osiągnąć więcej. Od 1 stycznia 2024 r. cały sprzęt do transportu bliskiego materiałów tej marki jest produkowany w firmowych kolorach Bobcat – białym i pomarańczowym.

Czytaj więcej

Rozwój i skalowanie - jak program do zarządzania transportem wspiera rozwój biznesu

Inwestycja w rozbudowaną, skalowalną platformę TMS Uniter.Pro to krok w stronę przyszłości, który umożliwia przedsiębiorstwom zarządzanie procesami transportowymi, ale także przyczynia się do ich optymalizacji i zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej

Biedronka popularyzuje kody 2D na polskim rynku

Sieć handlowa Jeronimo Martins podpisała list intencyjny z GS1 Polska. Umowa dotyczy wdrażania innowacyjnych kodów 2D: GS1 DataMatrix oraz GS1 QR. Firma chce promować innowacyjne oznakowanie produktów, którego podstawą będą standardy GS1.

Czytaj więcej

Technologie przyszłości w branży logistycznej. Rozpoczynamy odliczanie do targów MODERNLOG 2024

Już na początku czerwca Poznań stanie się centralnym miejscem spotkań sektora logistycznego. Podczas 4 dni targów odbędą się pokazy najnowszych rozwiązań technologicznych, prezentacje maszyn i systemów operacyjnych, a także prelekcje i panele dyskusyjne z ekspertami. Kluczowe wydarzenie dla branży logistycznej odbędzie się w dniach 4-7 czerwca 2024 r.

Czytaj więcej

Automatyczny system transportu oraz magazyn do składowania pojemników

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym kluczowym elementem sukcesu jest skuteczne zarządzanie dostawami i zwrotem towarów w centrum logistycznym. Nasz klient, specjalizujący się w imporcie i dystrybucji części samochodowych, zwrócił się do nas z potrzebą stworzenia efektywnego systemu zagospodarowania swojej powierzchni magazynowej. W odpowiedzi na tę potrzebę opracowaliśmy rozwiązanie - automatyczny magazyn wysokiego składowania, którego parametry znacząco przewyższają te uzyskiwane w tradycyjnych metodach kompletacji zamówień.

Czytaj więcej

Zapraszamy do podzielenia się opinią w anonimowym badaniu na temat pracodawców z branży logistycznej

Zapraszamy do podzielenia się opinią w anonimowym badaniu na temat pracodawców z branży logistycznej.

Czytaj więcej

Zmywarki do zabudowy firmy BOSCH - ranking

Bosch to jeden z najlepiej ocenianych producentów AGD. Użytkownicy w recenzjach podkreślają bezawaryjność urządzeń, a także - łatwe sterowanie i innowacyjne technologie. Zobacz, jaka zmywarka do zabudowy tej marki będzie najlepszym zakupem do twojej kuchni!

Czytaj więcej

Nowość na rynku: wózki widłowe i sprzęt magazynowy Bobcat


Niedawno rynek logistyki wzbogacił się o nową markę wózków widłowych: Bobcat. Marka ta jest znana na całym świecie z szerokiej oferty maszyn wykorzystywanych w budownictwie, rolnictwie, kształtowaniu krajobrazu, rozbiórkach, recyklingu i w wielu innych branżach. Ładowarki i podnośniki teleskopowe Bobcat, mogą być wyposażone w osprzęt taki jak łyżki, chwytaki, chwytaki do bali, pojemniki wywrotowe czy widły paletowe i są często wykorzystywane do przenoszenia materiałów i prac logistycznych. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że produkty siostrzanej spółki Doosan Industrial Vehicle (DIV) – wózki widłowe i sprzęt magazynowy – stały się obecnie częścią rodziny Bobcat. Maszyny te będą produkowane w dobrze znanych barwach Bobcat od 1 stycznia 2024 r.

Czytaj więcej