Wspólne wartości w łańcuchu dostaw – ESG w Coca-Cola HBC

Materiał we współpracy z Coca-Cola HBC Polska

Automatyzacja i robotyzacja

Zrównoważony rozwój jest już na stałe wpisany w strategie biznesowe liderów różnych branż. Stał się podstawą wielu podejmowanych przez firmy decyzji dotyczących niemal każdego obszaru ich działalności, w tym tych kluczowych – produkcji i logistyce. Nie inaczej jest w Coca-Cola HBC. Firma nieustannie szuka rozwiązań i konsekwentnie je wdraża, by minimalizować swój wpływ na otoczenie, a efekty już od 17 lat prezentuje w raportach ESG.

Kierunek działania wyznaczony został w Misji Zrównoważonego Rozwoju Coca-Cola HBC, która koncentruje się na sześciu filarach: redukcji emisji CO₂ i osiągnięciu neutralności klimatycznej do 2040 r., odpowiednim zarządzaniu zasobami wodnymi, realizacji ambicji Świata bez Odpadów, pozyskiwaniu surowców ze zrównoważonych źródeł, zwiększaniu oferty produktów o niskiej lub zerowej kaloryczności oraz wspieraniu pracowników i lokalnych społeczności. 

Na drodze do neutralności klimatycznej

Aby osiągnąć wyznaczone w strategii cele, marka zobowiązała się m.in. do redukcji emisji CO₂ w całym łańcuchu wartości – do 203...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy