Dział: Automatyzacja i robotyzacja

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Mamy rozwiązania na Twoje celne wyzwania!

Rozważania na temat rozwiązań dla wyzwań celnych należy rozpocząć od tego, czym jest prawo celne i co oznacza procedura celna w międzynarodowej wymianie towarów.
 

Czytaj więcej

Cyfryzacja łańcuchów dostaw – trendy w branży logistycznej

W dobie czwartej rewolucji przemysłowej, której znakiem rozpoznawczym są m.in. takie technologie, jak chmura obliczeniowa, internet rzeczy, blockchain, Inteligent Transport
Systems, Robotic Processes Automation, big data, machine learning, Cloud&API’s i sztuczna inteligencja, przedsiębiorstwa potrzebują sprawnej i elastycznej logistyki. Bardzo skutecznym rozwiązaniem zwiększającym produktywność łańcucha dostaw jest cyfryzacja. Zdaniem analityków w najbliższych latach będzie rosło zainteresowanie firm transformacją cyfrową prowadzącą do optymalizacji wykorzystania zasobów, a wraz z nią nowoczesnych technologii. 
 

Czytaj więcej

Automatyzacja magazynu a infrastruktura i procesy w przedsiębiorstwie

Automatyzacja magazynu dystrybucyjnego firmy produkcyjnej to symbol rozwoju, synonim zwiększenia efektywności i elastyczności oraz manifestacja gotowości do podniesienia poziomu jakości obsługi klienta.
 

Czytaj więcej

Przedstawicielem firmy Mushiny na rynek Polski jest firma PURU sp. z o.o.

Spółka PURU to dynamicznie rozwijająca się firma, specjalizująca się w zaawansowanych technologiach, działająca w branży integracji systemów automatyzacji magazynów z siedzibą w Warszawie.
 

Czytaj więcej

Autonomiczne roboty mobilne

Mushiny jest międzynarodowym dostawcą rozwiązań opartych na autonomicznych robotach mobilnych (AMR), które mają szeroki zakres zastosowań w magazynach i zakładach przemysłowych. Europejska siedziba firmy znajduje się Niemczech koło Bremy. Firma oferuje swoim klientom dostosowane do indywidualnych potrzeb inteligentne systemy magazynowe i gwarantuje szybką dostawę swoich sprawdzonych systemów w ciągu 60 dni.
 

Czytaj więcej

Magazyn na miarę potrzeb

W obliczu wyzwań produkcyjnych i logistycznych kluczowa stała się potrzeba tymczasowego składowania zapasów i podzespołów. Rozwiązanie tego problemu możliwe jest dzięki wykorzystaniu zintegrowanych magazynów buforowych, które usprawniają łańcuch logistyczny i pozwalają na efektywne zarządzanie procesami produkcyjnymi. Podstawą przy projektowaniu tego typu obiektów jest wyjście od potrzeb klienta i zapewnienie rozwiązań logistycznych, które elastycznie dopasują się do procesów przedsiębiorstwa, a nie odwrotnie – wskazywali podczas tegorocznego Kongresu Modern Warehouse 2023 w Warszawie eksperci z firmy AIUT, największego polskiego integratora systemów automatyki przemysłowej.
 

Czytaj więcej

WMFlower: doskonała inwestycja w system WMS z OMM Business Technology

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym efektywne zarządzanie magazynem jest koniecznością i kluczowym elementem sukcesu. WMFlower (Warehouse Management System) firmy OMM Business Technology to system WMS klasy premium, który oferuje niezrównaną elastyczność, konfigurowalność i możliwość rozwoju aplikacji bez konieczności angażowania zaawansowanych technologicznie informatyków. System ten cechuje doskonała relacja ceny do jakości i funkcjonalności.
 

Czytaj więcej

Automatyzacja magazynowa: nowoczesne techniki w magazynie

Magazyny i centra dystrybucji stanowią kluczowe ogniwo w łańcuchu dostaw, a efektywność operacji w tych miejscach jest często decydującym czynnikiem w konkurencyjności firm. W dzisiejszych czasach technologie automatyzacji magazynowej stanowią odpowiedź na rosnące wymagania rynku. W niniejszym tekście przeanalizujemy znaczenie inwestycji w automatyzację magazynową jako potencjalnego kluczowego elementu optymalizacji operacji logistycznych.
 

Czytaj więcej

Wspólne wartości w łańcuchu dostaw – ESG w Coca-Cola HBC

Zrównoważony rozwój jest już na stałe wpisany w strategie biznesowe liderów różnych branż. Stał się podstawą wielu podejmowanych przez firmy decyzji dotyczących niemal każdego obszaru ich działalności, w tym tych kluczowych – produkcji i logistyce. Nie inaczej jest w Coca-Cola HBC. Firma nieustannie szuka rozwiązań i konsekwentnie je wdraża, by minimalizować swój wpływ na otoczenie, a efekty już od 17 lat prezentuje w raportach ESG.

Czytaj więcej