Autor: Jacek Przerwa

dyrektor ds. technicznych Logistyka Centrala Rossmann SDP; stoi za nim doświadczenie 18 lat 
pracy z automatyką magazynową w pięciu dużych projektach na terenie Europy; od dwóch lat w Rossmann, pełni funkcję Program Managera 
dla projektów automatyki

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Przekuć kryzys w sukces. Paradoks przyspieszenia – jak rzeczywistość działania w pandemii zmieniła realizację projektów magazynowych?

Automatyzacja to szereg wyzwań procesowych i technicznych, koordynacji pomiędzy klientem a dostawcami, indywidualne rozwiązania, które wymagają specjalnego podejścia. W tym całym skomplikowanym procesie występują również bieżące operacje logistyczne i działanie biznesu. Dlatego całe przedsięwzięcie jest niełatwe.

Czytaj więcej

Autorska na skalę europejską automatyzacja z wyzwaniami

Przyczyna automatyzacji jest zawsze niezmienna – konieczność nadążania przez logistykę za dynamicznym rozwojem sieci oraz konieczność sprostania coraz trudniejszemu rynkowi pracy, a co za tym idzie – zwiększenia produktywności oraz redukcji kosztów. Bez wątpienia w bogatej historii automatyzacji procesów w centrum dystrybucyjnym Rossmanna projekt automatycznego magazynu wysyłkowego okazał się najbardziej skomplikowany, przysporzył całemu zespołowi projektowemu najwięcej wyzwań i zagadnień do rozwiązania. W wielu aspektach magazyn wysyłkowy jest autorskim konceptem zespołu projektowego i ciężko odnaleźć benchmark we wdrożonych projektach w Europie. Projekt okazał się wyzwaniem zarówno dla nas – zespołu Rossmann – jak i dla dostawcy samej automatyki – Aberle GmbH, dla którego wiele elementów systemu i jego konfiguracja były czymś nowym.

Czytaj więcej