Dział: Trendy w branży logistycznej i magazynowej

    

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

„Zielony” język danych: jak standardy GS1 wspierają zrównoważony rozwój?

Od ponad pół wieku standardy GS1 łączą różne branże i tworzą uniwersalny język biznesu. W erze Przemysłu 4.0 mogą stać się też pomostem do świata zrównoważonego rozwoju i lepszego życia, zgodnie z celami ONZ.
Standardy GS1, choć są niepozornymi nośnikami informacji, tworzą globalny język biznesu. Łączą właściwie wszystkie branże, od produkcji przez handel aż po ochronę zdrowia, umożliwiając przepływ ustandaryzowanych danych. Dostęp do tych danych i ich wykorzystanie od ponad pół wieku zwiększa efektywność wielu procesów biznesowych. To właśnie na podstawie danych można optymalnie zarządzać zapasami i monitorować łańcuch dostaw. Ale spójne i ustandaryzowane dane mogą także kształtować lepszy świat. Jak to możliwe?
 

Czytaj więcej

Poprawa procedur na całej długości łańcucha chłodniczego jako klucz do redukcji strat

W dzisiejszych czasach, kiedy świat wokół nas rozwija się w zawrotnym tempie, a życie pędzi coraz szybciej, rośnie również nasze zapotrzebowanie na różnorodne produkty. To z kolei podkreśla ważność zagadnienia dostarczania towarów bezpiecznych, o jak najwyższej jakości, do naszych domów. W dobie konsumpcyjnego społeczeństwa, gdzie popyt na różne dobra nieustannie wzrasta, kluczowym aspektem staje się zapewnienie, że wszystko, co widzimy na półkach sklepowych, spełnia najwyższe standardy zarówno pod względem jakości, jak i bezpieczeństwa użytkowania. To wyzwanie, z którym mierzą się producenci i dostawcy, ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Szczególnie wyraźnie widoczne jest to w branżach takich jak przemysł spożywczy i farmaceutyczny, gdzie magazynowanie delikatnych produktów wymaga wzmożonej uwagi. Podczas kongresu Modern Warehouse przedstawiciele firm Blulog i Eurocash podkreślili wagę zrozumienia i spełniania potrzeb klientów oraz świadomego ustalenia celu wdrożenia innowacji jako klucza do sukcesu w tej dziedzinie. Istotne jest także podkreślenie, że wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej konsumentów coraz ważniejsza staje się kwestia zrównoważonego rozwoju oraz minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko w całym procesie magazynowania.
 

Czytaj więcej

Pozycja prawna spedytora w morskiej żegludze kontenerowej

Rola spedytora w morskiej żegludze kontenerowej polega nie tylko na umiejętnościach organizacyjnych, elastyczności i umiejętności szybkiego reagowania, ale także na głębokim zrozumieniu aspektów prawnych i regulacyjnych. To właśnie te czynniki sprawiają, że udział w tym globalnym łańcuchu dostaw stanowi niebezpieczną grę, w której spedytorzy stanowiący bufor pomiędzy stronami ładunkowymi a przewoźnikami morskimi podejmują decyzje w warunkach niepewności i zmienności, gdzie każdy ruch może okazać się ryzykownym posunięciem, porównywalnym w skutkach do biznesowej „rosyjskiej ruletki”. Z tego względu dogłębne zrozumienie uwarunkowań prawnych żeglugi kontenerowej oraz zadbanie o zabezpieczenie własnej pozycji prawnej w kontenerowym łańcuchu dostaw są niezwykle istotne w działalności spedycyjnej. Niestety, ustandaryzowane warunki świadczenia usług, powszechnie stosowane w branży i promowane przez organizacje zrzeszające spedytorów, nie wychodzą naprzód ryzykom prawnym związanym z działalnością we współczesnym sektorze morskiej spedycji kontenerowej.
 

Czytaj więcej