Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

25 stycznia 2019

25 lat Jungheinrich w Polsce

0 195
Firma Jungheinrich Polska, dostawca kompleksowych rozwiązań dla logistyki wewnątrzmagazynowej, obchodzi 25 - lecie działalności na polskim rynku. Efekt tej obecności stanowi ponad 60 tys. klientów, ponad 55 tys. sprzedanych napędzanych wózków widłowych, 8 lokalizacji w największych miastach oraz przeszło 600 zatrudnionych pracowników.

Historia firmy Jungheinrich sięga blisko 65 lat. Po ponad 40 latach działalności na świecie, w 1994 roku, niemiecki koncern formalnie utworzył pierwszy oddział przedsiębiorstwa w Polsce. W budynku o powierzchni blisko 100 m² pracowało początkowo siedmiu pracowników. W owym czasie oferta Jungheinrich obejmowała regały magazynowe oraz wózki widłowe. Popularnością wśród klientów cieszyły się głównie wózki paletowe,  akumulatorowe unoszące oraz czołowe wózki spalinowe. Po 2 latach od otwarcia firmy do pierwszego klienta trafiły regały magazynowe  o wysokości ponad 11 m, co było unikalnym rozwiązaniem na ówczesne czasy.  

Początkowo marka Jungheinrich nie była znana na polskim rynku. Dodatkowo jej ekspansję utrudniał dopiero co rozwijający się w latach 90. ubiegłego wieku rynek powierzchni magazynowych oraz nieznajomość produktu wśród potencjalnych kontrahentów. 

Kiedy nasza firma pojawiła się w Polsce, większość przedsiębiorstw nie miała świadomości, czym są wózki widłowe i jak można je użytkować w pracy. Magazyny wysokiego składowania stanowiły zaś wyjątek na mapie kraju i przeważnie osiągały wysokość od 5 do 6 metrów. Moim zadaniem była edukacja klientów na temat możliwości wykorzystania potencjału urządzeń  i regałów magazynowych Jungheinrich oraz ich korzyści biznesowych. Dopiero z biegiem lat sytuacja na rynku magazynowym zaczęła się zmieniać. Systematycznie zwiększało się grono klientów poszukujących rozwiązań w zakresie składowania i podnoszenia ładunków na wyższą wysokość – obecnie nawet ponad 18  metrów – mówi Jacek Kasterka, dyrektor handlowy związany z Jungheinrich Polska od blisko 25 lat.

Dynamiczny rozwój  

Pierwsze lata funkcjonowania Jungheinrich w Polsce upłynęły pod znakiem intensywnej budowy struktur przedsiębiorstwa, oferty firmy oraz sieci spr...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy