Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

26 marca 2019

Brambles drugą najbardziej zrównoważoną firmą na świecie

0 215
Firma Brambles, działająca głównie pod marką CHEP, została uznana przez magazyn Barrons drugą najbardziej zrównoważoną firmą na świecie, ustępując jedynie firmie Accenture.

Barrons, amerykański tygodnik publikowany przez Dow Jones & Company, wraz z Calvert Research and Management, wzięli pod lupę 1000 największych przedsiębiorstw publicznych pod względem wartości rynkowej na 24 rynkach rozwiniętych (z wyłączeniem USA) i ocenili je wykorzystując ten sam proces oceny w pięciu kategoriach interesariuszy, które są używane do uszeregowania listy w Stanach Zjednoczonych.

Brambles zyskało uznanie firmy Calvert Research za zrównoważone pozyskiwanie zasobów i wydajność pracy. Według firmy badawczej: „Brambles przeprowadza ankiety zaangażowania pracowników i wykorzystuje poufne informacje zwrotne w celu usprawnienia działalności operacyjnej. Zapewnia także szkolenia online i indywidualny coaching dla pracowników oraz ma w ofercie pionierskie palety wykonane z odpadów”.

Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że zostaliśmy uznani za światowego lidera zrównoważonego rozwoju. Długoterminowa, zrównoważona wartość, którą tworzymy dla wszystkich interesariuszy, jest generowana przez naszą globalną skalę i cyrkularny model biznesowy, który definiuje nie tylko sposób, w jaki działamy, ale także to, kim jesteśmy. W naszej pracy zawsze eliminujemy marnotrawstwo i zmniejszamy zapotrzebowanie na zasoby naturalne w całym łańcuchu dostaw, dlatego cieszymy się, że ponownie nas doceniono - powiedział Juan José Freijo, globalny dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Brambles.

MSCI i DJSI

Ponadto firma Brambles piąty rok z rzędu utrzymała w swojej branży wiodącą pozycję w rankingach ESG (ang. Environmental, Social and Governance) prowadzonych przez MSCI (Morgan Stanley Capital International). Badanie MSCI ESG dostarcza dane w najwyższym standardzie „Gold Standard” i jest używane przez 46 spośród 50 naj...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy