Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

27 listopada 2019

Bramy przemysłowe Hörmann z systemem SmartControl

0 87
Pod nazwą SmartControl firma Hörmann oferuje usługę internetowego monitorowania bram szybkobieżnych. Zapobiegając w ten sposób nieoczekiwanym usterkom i awariom, system zapewnia znaczne oszczędności kosztów eksploatacji.

Internet Rzeczy (IoT  - Internet of Things) to rozwijająca się bardzo szybko dziedzina techniki umożliwiająca między innymi zdalną diagnostykę i działania prewencyjne związane z utrzymaniem urządzeń w dobrym stanie. Zastosowana technologia pozwala na prowadzenie analiz technicznych i wczesne wykrywanie konieczności wymiany zużywających się części, co zapobiega przestojom bramy oraz usprawnia pracę działu obsługi serwisowej.

SmartControl – jak to działa? 

System SmartControl łączy bramy szybkobieżne z siecią internetową przy wykorzystaniu Cloud of Things – platformy IoT w chmurze firmy telekomunikacyjnej. To umożliwia stałe monitorowanie bram i wyeliminowanie nagłych awarii. System SmartControl pozwala na wczesne rozpoznanie momentu, w którym należy wymienić zużywające się części. Kody błędów ze sterowania bramy są automatycznie wysyłane do portalu internetowego i analizowane za pomocą funkcji zdalnej diagnostyki. Dzięki temu naprawa odbywa się szybciej i sprawniej - serwisant od razu może zabrać ze sobą odpowiednie narzędzia i części zamienne, co często pozwala uniknąć konieczności ponownego przyjazdu na miejsce awarii.

Z przyczyn bezpieczeństwa bezpośrednia ingerencja w sterowanie bramy z poziomu portalu nie jest możliwa. Użytkownik za pośrednictwem chmury musi zaakceptować wszelkie czynności podejmowane przez dział serwisu firmy Hörmann. Każda zmiana wymaga więc wyraźn...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy