Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

29 czerwca 2022

CEVA Logistics wyróżniona tytułem Top Green Supply Chain Partner

0 269

CEVA Logistics po raz kolejny otrzymała tytuł G75 Green Supply Chain Partner. G75 Green Supply Chain Partner jest wyrazem uznania dla działań na rzecz zrównoważonych łańcuchów dostaw, realizowanych przez CEVA w Ameryce Północnej.

Nagrodę przyznaje zespół dziennikarzy amerykańskiego magazynu branżowego Inbound Logistics. Otrzymują ją firmy, które angażują się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju globalnego łańcucha dostaw i społecznej odpowiedzialności biznesu. Doceniane są najlepsze praktyki, które są przez nie rozwijane i wdrażane oraz wywierają pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

CEVA została wyróżniona za rozszerzanie współpracy z partnerami transportowymi w zakresie działań proekologicznych, realizację programów sadzenia drzew i sprzątania parków oraz wykorzystanie elektrycznych lub zasilanych LNG urządzeń do przeładunku, pojazdów i ciągników. CEVA została doceniona także za programy recyklingowe oraz kontynuację realizacji projektów związanych z wykorzystaniem energii słonecznej i oświetlenia LED.

Jednym ze znaczących osiągnięć w zakresie efektywności była przeprowadzona w ostatnim czasie wewnętrzna analiza danych dotyczących transportu lądowego. Jej efektem było przeprojektowanie amerykańskiej sieci hubów i wytycznych tras. Dzięki temu w 2021 roku CEVA mogła zoptymalizować przebiegi, redukując je o 1 609 334 km i zmniejszyć emisję o 1 600 ton CO2.

Polityka zrównoważonego rozwoju realizowana przez CEVA Logistics we wszystkich oddziałach na świecie, opiera się na trzech filarach: działania na rzecz ludzi, planety i sprawiedliwego handlu.

CEVA jest zaangażowana w działania na rzecz planety w zakresie zmian klimatycznych, jakości powietrza i bioróżnorodności. Celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2 do 2050 r., przy zachowaniu morskiej różnorodności biologicznej. Dlatego też w transporcie morskim, w ramach rozwiązań Green Ocean, CEVA stawia na wykorzystanie alternatywnych źródeł energii, tj. biopaliwo i LNG, tym samym minimalizując emisje gazów cieplarnianych. Oferuje też klientom możliwość zrekompensowania 100% emisji CO2 po...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy