Dachser na LogiMAT 2022

Aktualności

Po przerwie związanej z pandemią Dachser powraca na LogiMAT. Dostawca usług logistycznych zaprezentuje całą swoją ofertę logistyki kontraktowej na stoisku D20 w hali 6. Targi LogiMAT 2022 odbędą się w Stuttgarcie w dniach 31 maja - 2 czerwca.

Dachser stale inwestuje w rozwój. Dostawca usług logistycznych dysponuje obecnie ponad 2,5 mln miejsc paletowych w 175 lokalizacjach na całym świecie – w tym 53 magazynami w samych Niemczech. Jesienią 2022 roku dołączy do nich nowy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania w Memmingen na południu kraju. Obiekt ten, będący inwestycją o wartości 25 milionów euro, będzie oferował miejsce dla 52 000 palet z nieschłodzoną żywnością i opakowaniami do żywności.
Logistyka stoi obecnie w obliczu poważnych wyzwań. Pandemia, podobnie jak wojna na terenie Ukrainy wciąż trwa, a embarga i ograniczenia ruchu lotniczego wywierają dodatkową presję na globalne łańcuchy dostaw. – Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, utrzymanie stabilnych, odpornych łańcuchów dostaw wymaga elastycznych, niezawodnych koncepcji logistycznych. Nasza oferta logistyki kontraktowej łączy globalną sieć transportową z wydajnym magazynowaniem i usługami dodatkowymi dostosowanymi do potrzeb klienta. Świat potrzebuje zintegrowanych rozwiązań. Nawet w czasie kryzysu staramy się oferować naszym klientom usługi, które dają im pewność, że sprostamy tym wyzwaniom – powiedział Thomas Klare, Head of Corporate Contract Logistics w Dachser.

–  Po dwuletniej nieobecności cieszymy się z powrotu na targi LogiMAT, aby ponownie zaprezentować uczestnikom naszą ofertę twarzą w twarz. Bycie blisko klientów oraz zrozumienie ich potrzeb i wymagań jest podstawą wszystkiego, co robimy. Dzięki połączeniu znajomości rynku lokalnego oraz międzynarodowego możemy wspólnie wypracować rozwiązania pozwalające jak najlepiej wykorzystać możliwości naszej sieci – kontynuuje Klare.

LogiMAT to największe w Europie doroczne targi intralogistyczne. Trwająca trzy dni impreza oferuje zwiedzającym przegląd nowych technologii, produktów, systemów i rozwiązań, które mają na celu racjonalizację, optymalizację i obniżenie kosztów wewnętrznych procesów logistycznych.

Przypisy