Do zadań na wysokości

Kiedy podnośniki sprawdzą się w magazynie?

WEWNĘTRZNY TRANSPORT

Popularność różnego rodzaju podnośników wynika głównie z ich funkcjonalności, niezawodności oraz niskich kosztów eksploatacji. Przydają się wszędzie tam, gdzie należy podnieść ładunek bądź gdy trzeba wykonać prace na wysokości. Do największych zalet należą możliwość obrotu, łatwość przemieszczania z jednego miejsca pracy na drugie, jak również zdolność poruszania się w wyjątkowo ciasnych korytarzach roboczych. 

Podnośniki teleskopowe, nożycowe, platformy masztowe to urządzenia sprawnie radzące sobie przy pracach budowlanych czy wykończeniowych. Ale nie tylko. Mogą sprawdzić się też w magazynie. Dzięki kompaktowym rozmiarom umożliwiają swobodny przejazd przez wąskie przestrzenie między regałami wysokiego składowania. Mogą pomóc w kompletacji. Najczęściej stosowane są zwyżki nożycowe, mające podnoszącą się w pionie platformę roboczą, której zasięg można zwiększyć poprzez rozsunięcie pomostu. W każdym przypadku liczą się te same walory. Ważne są szczególnie wysokie standardy bezpieczeństwa, w ramach których podnośnik np. sam „pilnuje”, by nie doszło do przeciążenia kosza. 

Lista kluczowych cech 

Adrian Czerwik, kierownik ds. sprzedaży maszyn Riwal, podkreśla, że decydując się na wybór tego, a nie innego podnośnika, należy zwrócić uwagę na parametry maszyny, decydujące o jej efektywności: wysokość roboczą, udźwig, rozmiary kosza czy platformy (należy wziąć pod uwagę zarówno wymiary kiedy maszyna jest złożona, jak i rozłożona). Nie bez znaczenia są też rozwiązania konstrukcyjne, np. rodzaj zastosowanego napędu czy typ ogumienia (wewnątrz obiektó...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy