Dział: WEWNĘTRZNY TRANSPORT

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

W poziomie i w pionie

Trudno wyobrazić sobie magazyn bez środków transportu wewnętrznego. Część z nich pomaga przemieszczać ładunki w pionie, inne w poziomie. Nieliczne łączą obie te funkcje.

Czytaj więcej

Przestrzeń w cenie

Środki transportu nie są „z gumy”, a optymalne rozplanowanie ładunku ma wpływ zarówno na koszty przewozów, jak i ich bezpieczeństwo. Nie wszystko bowiem da się ująć w postaci spaletyzowanej, a optymalne rozplanowanie ma szczególne znaczenie wtedy, gdy w grę wchodzą ładunki o nietypowych gabarytach i wadze, a także o odmiennych priorytetach. Spore korzyści, głównie kosztowe, w załadunku naczep czy kontenerów wynikać mogą też z zastosowania nowatorskich rozwiązań przyspieszających sam załadunek.

Czytaj więcej

Wodór jako źródło paliwa o zerowej emisji

Hyster rozpoczyna pierwszy na świecie program pilotażowy wózków kontenerowych zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi w terminalu Fenix Marine należącym do CMA CGM w porcie Los Angeles oraz, w ramach europejskiego projektu „H2Ports”, w Hiszpanii.

Czytaj więcej

Reach stackery – terminalowi siłacze

Nieodłącznym elementem terminali kontenerowych są wózki typu reach stacker. To pojazdy służące do obsługi kontenerów, głównie właśnie w terminalach, ale również w portach. Są w stanie bardzo szybko transportować kontenery na krótkie odległości i układać je w rzędy. Waga tych pojazdów przekracza nierzadko 100 t.

Czytaj więcej

Wózki widłowe od ręki

Jak ważny jest odpowiedni dobór wózków widłowych dla Twojej firmy, wiedzą specjaliści firmy Promstahl, w ofercie której możemy znaleźć wózki różnych marek czy rodzajów, jak również profesjonalne doradztwo i wiele więcej. Promstahl, do którego należy marka Promlift, to remedium na potrzeby branży magazynowej. Od lat wyposaża klientów w wózki widłowe, regały i systemy magazynowe, podnośniki oraz inny sprzęt niezbędny w magazynach, halach czy innych obiektach przemysłowych.

Czytaj więcej

Jak wdrożyć zautomatyzowany system transportu w magazynach wielkopowierzchniowych? Płynność procesów i precyzja załadunku

Wdrożenie zautomatyzowanych systemów transportu w oparciu o autonomiczne roboty mobilne to jeden ze sposobów na wykorzystanie rozwiązań oferowanych przez Przemysł 4.0. Roboty przemieszczające się samodzielnie po magazynach wielkopowierzchniowych pozwalają realizować procesy zgodnie z przewidywaniami, zapewnić ciągłość dostaw i wysoką precyzję załadunku oraz rozładunku, utrzymać stałe koszty procesów, a także zwiększyć poziom bezpieczeństwa procesów i personelu w zakładzie. Efekty te są osiągalne dzięki prawidłowemu przygotowaniu wdrożenia systemów transportu do możliwości, a przede wszystkim potrzeb konkretnego magazynu.

Czytaj więcej

Podnośniki. Podnoszą na potęgę

Podnośniki teleskopowe, nożycowe, platformy masztowe to urządzenia sprawnie radzące sobie przy pracach budowlanych czy wykończeniowych. Ale nie tylko. Sprawdzają się też w magazynie. Dzięki kompaktowym rozmiarom umożliwiają swobodny przejazd przez wąskie przestrzenie między regałami wysokiego składowania. Mogą pomóc w kompletacji. Najczęściej stosowane są zwyżki nożycowe, mające podnoszącą się w pionie platformę roboczą, której zasięg można zwiększyć poprzez rozsunięcie pomostu.

Czytaj więcej

Bezawaryjne wózki widłowe. Wózki szyte na miarę

Firma Hyster zrewolucjonizowała proces produkcji, aby dostarczyć wytrzymały wózek, jakiego oczekuje klient. Firma ma ponad 90-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji wózków widłowych. Oferta Hyster jest tak szeroka, że spełnia potrzeby praktycznie każdego zastosowania i operatora.

Czytaj więcej

Autonomiczne pojazdy w magazynie. Bezzałogowe wózki widłowe

Rozwój robotyzacji i automatyzacji wkracza również do magazynów. Tam, gdzie jest to możliwe i opłacalne, wózki widłowe są zastępowane przez inne systemy do transportu towaru, np. przenośniki czy systemy monorail. Jednak tam, gdzie nie możemy sobie pozwolić na zabudowę powierzchni stałą infrastrukturą lub gdy musimy połączyć transport poziomy ze wstawieniem palety np. na regał, wózki widłowe, znajdują nadal zastosowanie. Nie wyklucza to jednak automatyzacji, czyli zastąpienia pracy operatora wózka przez automatyczne sterowanie.

Czytaj więcej

Projektowanie transportu wewnętrznego. Pojazdy autonomiczne mają swoje wymagania

Projektując procesy przepływu materiałów wewnątrz magazynów lub między magazynem a obszarem produkcji, coraz częściej wykorzystujemy autonomiczne pojazdy zastępując tradycyjne wózki jezdniowe. Uzasadnieniem takiego wyboru jest głównie coraz wyższy koszt pracy, trudności z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników na rodzimym rynku oraz względy bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Wózki używane na topie. Wózki z drugiej ręki

Na rynku transportu wewnętrznego ostatnie lata przyniosły wzrosty w dziedzinie automatyzacji oraz odnowionych przez producenta wózków używanych. Z czego wynika popularność pojazdów intralogistycznych po renowacji? 

Czytaj więcej

Wózki autonomiczne. Wózkowa autonomia

Od kilku lat szybko rośnie zainteresowanie rozwiązaniami z zakresu automatycznego transportu wewnętrznego i magazynowania, a pandemia jeszcze zintensyfikowała to zjawisko. Efektem jest rozwój mniej lub bardziej zawansowanych, automatycznych wózków magazynowych. Przedsiębiorstwa są zainteresowane pojazdami typu AGV (Automated Guided Vehicle), coraz szerzej w magazynową logistykę wkraczają też rozwiązania typu AMR (Autonomous Mobile Robot) pomagające nie tylko w przemieszczaniu materiałów czy komponentów z punktu A do B, ale również wspierające inne czynności obsługowe.

Czytaj więcej