Dołącz do czytelników
Brak wyników

MOBILNY MAGAZYNIER

24 października 2014

Dron SDX nad parkami logistycznymi

0 103
Sodexo On-site Services w ramach obsługi parków logistycznych i obiektów przemysłowych postanowiło z początkiem września włączyć do swojej oferty bezzałogowy statek powietrzny.
Sodexo On-site Services w ramach obsługi parków logistycznych oraz obiektów przemysłowych postanowiło z początkiem września włączyć do swojej oferty bezzałogowy statek powietrzny.
 
Oferowany przez Sodexo DRON SDX to rozwiązanie, które ma szansę zrewolucjonizować szybkość i precyzyjność wielu codziennych zadań realizowanych na rzecz operatorów logistycznych i deweloperów powierzchni  magazynowych. Dzięki Dronowi SDX przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych możliwe jest szybkie i precyzyjne zebranie informacji z trudnodostępnych miejsc, sprawdzenie wielu tysięcy metrów pokryć dachowych, przepustowości parkingów oraz dróg wjazdowych i wyjazdowych. Urządzenie pozwala na bezproblemowe inspekcje szczelności świetlików dachowych i oceny techniczne elewacji rozległych budynków bez konieczności rozstawiania ciężkiego sprzętu. 
 
Dzięki dodatkowemu wyposażeniu, np. w czujniki podczerwieni, sprawdza się także jako narzędzie do wykrywania strat ciepła budynków. DRON SDX pozwala również na sporządzanie dokumentacji fotograficznej niezbędnej do oceny potencjalnych lokalizacji oraz monitorowanie rozległych obszarów peryferyjnych. Bezzałogowiec jest także uzupełnieniem statycznych kamer bezpieczeństwa, może również zastąpić lub wspomóc pieszy i mobilny patrol w parkach logistycznych. Monitorowanie na żywo całego terenu za pomocą drona to nie tylko możliwość szybkiego oraz przemyślanego reagowania, ale także znaczne obniżenie kosztów związanych z ochroną parku. 
 
Zasięg do 1000 metrów, niewielkie wymiary, niskie koszty realizacji lotu oraz wydajność pozwalająca na 12 minut pracy na jednym akumulatorze to zalety najnowszej oferty Sodexo. Bezzałogowiec, charakteryzuje się szybkim czasem...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy